İnternetten Para Kazanmak 2019

İnternetten Para Kazanmak 2019

İnternetten Para Kazanmak 2019 başlıklı bu makalede daha önce yayınladığım İnternetten Para Kazanmak 2018 başlıklı makaledeki yöntemlerin artık kullanmadıklarımı çıkartıp ek olarak kullandığım yöntemleri bu makaleden paylaşmaya devam edeceğim. Bu yazıda önceki makaleden alıntılar ve yöntemler görebilirsiniz.

(16.02.2019) Makale GÜNCELLENDİ… 

İlk olarak belirtmek istediğim bir nokta var eğer sabırla bu makaleyi sonuna kadar okuyarak ve burada anlattığım yöntemleri günlük aksatmadan azimle uygularsanız ayda çok rahat 1000₺ ile 3000₺ arası gelir elde etmeniz mümkündür. İnternetten para kazanmak konusunda bu zamana kadar yazılmış bir çok makale veya yayınlanmış birçok video bulmanız mümkün. Peki bu yayınlananlar arasında en istikrarlı olanları hangisi ? Aralarında en çok kazandıran siteler veya yöntemler neler ?  Bu makalede bunlar hakkında bilgi vermek istiyorum. Burada anlattığım  tüm yöntemler bizzat tarafımdan uygulanan ve halen de uygulanmaya devam eden ödeme aldığım ve almaya devam ettiğim yöntemlerdir. Umarım faydalı olur ve bir nebze de olsa bir derdinize derman olur.

Yöntemlere öncelikle kısa baslıklar halinde değinmek istiyorum. Çünkü amacım okuyucuyu hızlı bir şekilde istediği sonuca ulaştırmaktır. Aşağıda Genel Yöntemler başlığı altında sunduğum listeden ilgili yöntemin üzerine tıklayarak hızlı bir şekilde sayfa içerisinde ilgili alana geçiş yapabilirsiniz ama size tavsiyem öncelikle makalenin tamamını sonuna kadar bir kere okumanızdır.

Dip Not : Eğer aşağıdaki yöntemlerden hali hazırda uyguladıklarınız varsa yazının ilgili alanını pas geçerek uygulamadığınız yöntemlere bakabilirsiniz. Bu makalede ( İnternetten Para Kazanmak ) yazılanlar tamamen özgün içerik olup tarafımdan hepsi denenmiş ve kazanç elde edilmiş sistemlerdir. Hiçbir yerden kopyala yapıştır yapılmamıştır.

Genel Yöntemler :

Şuan aklıma gelen ve aylık geçimimi sağladığım yöntemleri kısa başlıklar halinde bu şekilde sıralamam mümkün daha sonra hatırladığım veya yeni keşfettiğim yöntemler olursa bu yazıya eklemelerde bulunacağım takipte kalabilirsiniz. Şimdi yukarıda saydığım yöntemleri biraz daha derinlemesine, örneklerle ve kanıtlarla incelemeye devam edelim.

Alıntı: İnternetten Para Kazanmak 2018


Yöntem 1 : Bitcoin sistemi


Size burada uzun uzun Bitcoin tarihçesini anlatmayı düşünmüyorum daha sonra başka bir makalede bitcoin ile ilgili detaylı olarak bir açıklama yayınlayacağım.

Şimdilik Bitcoin hakkında kısaca aşağıdaki bilgileri bilmeniz bu makalede yayınlanan Bitcoin sistemi yöntemini kavrayabilmeniz için yeterlidir.

Aslında artık Bitcoin’in ne olduğunu bilmeyen kalmadı diye düşünüyorum özellikle TV de birçok haberlerden sonra fakat yine de makaleyi en anlaşılır biçimde yazmak için hiç bir bilgisi olmayanlar için kısaca bir özetleme yapayım.

Bitcoin dediğimiz şey bir para birimidir. Türk Lirası, Dolar, Euro, Japon Yeni, Rus Rublesi vs. gibi sadece tek farkı dijital olmasıdır. Yani herhangi bir basılı hali yoktur fakat bu sizi yanıltmasın dünyada bir çok yerde bitcoin kullanılmaktadır (restoranlarda, taksilerde, avm’lerde vs.) ve istediğiniz gibi internet üzerinden diğer para birimlerine çevirebilirsiniz. Bitcoin kısaltması BTC diye geçer ve bozuk parası Satoshi dir. (Türk Lirasının kuruşu gibi)

Bu gün itibari ile  1 BTC = 4217 ₺ 19671₺ (üstü çizili kısım bu yazının ilk yayınlandığı zamanki BTC fiyatıdır) buradan anlık değerini öğrenebilirsiniz.

Bitcoin kazanmanın birçok çeşitli yolları var burada size en basit ve zahmetsiz yönteminden bahsedeceğim. Diyelim ki bilgisayar başında zamanınız kısıtlı ve her zaman bilgisayar başında olamıyorsunuz. İşte bu yöntem tam sizin için fakat dünyanın kuralı basit ne kadar zahmet o kadar para demek (yada en azından ben öyle biliyorum 🙂 ) o yüzden bu yöntemden öyle çok fazla bir gelir beklemeyin.

Bitcoin sisteminde faucet dediğimiz türkçe anlamı musluk olan siteler mevcut. Bu sitelere bir kere üye olduktan sonra hesabınızda BTC ler birikmeye başlıyor sizde arada bir girip (ne kadar sık girerseniz o kadar çok BTC alırsınız) BTC lerinizi cüzdanınıza gönderiyorsunuz tüm olay bu kadar başka herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

Peki bu faucet siteleri neden bedava para veriyor? Diye bir soru takılıyor insanın kafasına. Bu sorunun cevabı aslında basit. Faucet siteleri gösterdikleri reklam sayesinde belirli bir kazanç elde ederler, bu elde ettikleri kazancın bir miktarını bu yöntemle dağıtırlar. Amaç daha çok reklam gösterip daha çok kitleye ulaşıp daha çok para kazanmaktır, bu nedenle üyesi daha çok olan faucet siteleri daha fazla satoshi verir ve siteye giren misafirlere reklamlarını izletmek için çeşitli taklalar atmak yerine kısaca sizde kazanın bizde kazanalım gibi bir mantıkla hareket ederler.

Uygulama :

Öncelikle BTC lerinizi gönderebileceğiniz 2 adet dijital cüzdana sahip olmalısınız. Birisi Türkiye’de diğeri yurt dışında. Neden 2 cüzdan diye soranlar olacaktır mutlaka kısaca şöyle özetleyebilirim. Artık faucet piyasasını ele geçirmiş olan CoinPot, Xapo’nun saltanatına son verdi. CoinPot birçok faucet siteleri arasından ayakta kalabilen ve güçlü olan siteleri alarak veya anlaşarak kendi bünyesine kattı bu nedenle faucet sitelerindeki gelirlerin büyük bir kısmı artık CoinPot’ta birikiyor Türkiye’de cüzdan açmamızın nedeni ise CoinPot direk Türkiye’de ki banka hesabına para göndermiyor bu nedenle biriken BTC’lerimizi çekebilmemiz için PARİBU’ya ihtiyaç duyuyoruz.

PARİBU’ya nasıl üye olunur ?

PARİBU’ya Buradan üye olablirisiniz. (Parayı çekebilmeniz için doğru bilgiler girmeniz gerekiyor)

İstenilen bilgileri girdikten sonra sözleşmeleri kabul edip HESABIMI OLUŞTUR butonuna basarak cep telefonumuza gelen onay kodunu girip üyeliğimizi açıyoruz.

Daha sonra BTC cüzdan kodu ile üyelik isteyen faucet sitelerine PARİBU’da oluşturduğunuz cüzdanınızın kodunu kullanarak dünyanın her yerinden Bitcoin transfer edebiliyoruz.

PARİBU’da nasıl BTC cüzdanı oluşturulur ?

Yatırma İşlemlerine gelerek alt menüden BTC yi seçip YENİ ADRES OLUŞTUR butonuna tıklayarak BTC cüzdanımızı oluşturuyoruz.

Önceden faucet siteleri Xapo ile anlaşmaları nedeniyle Xapo üyeliği istemekteydi. Artık sadece CoinPot hesabınızın olması neredeyse yeterli CoinPot’da BTC lerinizi biriktirip PARİBU’ya şimdilik herhangi bir komisyon ödemeden gönderebiliyorsunuz böylece aracılara para ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

CoinPot’a nasıl üye olunur ?

CoinPot’a Buradan üye olablirisiniz. (Parayı çekebilmeniz için doğru bilgiler girmeniz gerekiyor)

Kayıt olmak için REGISTER butonuna tıklıyoruz.

Kullandığımız bir mail adresimizi yazıyoruz ve unutmayacağımız bir şifre oluşturup REGISTER butonuna basıp mail adresimize gelen linkten hesabımızı aktifleştiriyoruz.

Kazandığımız BTC leri gönderebileceğimiz cüzdanlarımızı oluşturduğumuza göre BTC kazanmanın zamanı geldi.

Artık tek yapmanız gereken CoinPot ile anlaşmalı olan faucet sitelerine CoinPot hesabınızı açarken kullandığınız mail adresinizi yazarak parayı çek (Claim, Claim Now, Withdraw, vs.) demek. Bu durum siteden siteye farklılık gösterebiliyor fakat genel mantık aynı, ilk başlarda sisteme yabancı olduğunuz için biraz fazla zaman harcayabilirsiniz ama mantığı bir kere kaptığınız zaman alışıyorsunuz ve hızlı bir şekilde faucet sitelerinden para çekmeye başlıyorsunuz. Tek yapmanız gereken güvenlik kodlarını girmek ve mail adresinizi yazmak. Burada size bir tavsiyem olacak hergün binlerce faucet sitesi açılıyor ve kapanıyor sizin bunlara para kaptırmamanız için veya boşa uğraşmamak için genellikle anlık ödeme yapan sitelere yönelin. Sitede güvenlik kodunu girdikten sonra CoinPot hesabınızdan hemen kontrol edin anlık ödeme yaptığını söyleyen faucet sitesi paranızı aktardıysa o siteyi bir kenara kaydedip sıradaki siteye geçin.

Her faucet sitesinin kendi belirlediği şartlar oluyor. Mesela bir site anlık ödeme yaparken bir diğeri belirli bir kota koyup o kotaya ulaştığınızda anlık ödeme yapıyor bazıları kotayı yüksek tutup çekim işlemini yaptığınızda 1-2 gün bekletebiliyor genelde bunu ya piyasada güçlü siteler yada dolandırıcı siteler yapıyor burada dikkat etmenizi öneririm ufak bir google araştırması ve alexa rank sorgulaması sonrasında bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Birkaç faucet site kullanım örneğini aşağıda resimli olarak anlatmaya çalışayım güncel CoinPot ve diğer faucet sitelerinin listesini aşağıda örneklerden sonraki tabloda bulabilirsiniz.

 • Örnek 1

Bu sitede her 5 dakikada bir biriken BTC lerinizi çekebiliyorsunuz. Ne kadar geç çekerseniz kazandırdığı BTC gittikçe azalıyor. En karlı yöntemi 5 dakikada bir çekmek.

Buradan üye olabilirsiniz.

İlgili alana CoinPot’a kayıt olurken girdiğiniz mail adresinizi giriyorsunuz.
İnternetten Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak Biriken BTC’lerimizi claim now butonuna tıklayarak anında CoinPot cüzdanımıza gönderiyoruz
 • Örnek 2

Bu faucet sitesinde ise minimum çekim tutarı 30.000 satoshi olarak belirlenmiş. Yukardakilerden farkı ise saatlik girip çarkı döndererek BTC kazanmanız gerek eğer şanslıysanız bu çarkta 1000 ₺ bile kazanma ihtimaliniz var ama bu biraz zor ihtimal fakat en kötü saatlik 50 ila 250 arası satoshi veriyor. İsterseniz bu kazandığınız BTC leri site içerisinde mevcut olan bir nevi yazı tura oynuna benzer şans oyunu ile artırabilir veya kaybedebiliyor olmanız.  Sonuçta bir web yazılımcı olarak bu tarz oyunlarda her zaman kasanın kazanacağı şekilde olasılıkların ayarlandığını bildiğim için ben oyuna pek takılmıyorum. 🙂 Fakat Freebitcoin eğer saatlik olarak girebilme durumunuz varsa yukardaki ikisinden daha çok kazandırıyor diyebilirim.

Buradan üye olabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak Kullandığımız mail adresimizi şifremizi ve PARİBU BTC cüzdan kodumuzu yazarak Sign Up butonuna tıklayıp kayıt oluyoruz.
İnternetten Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak Bu da az önce bahsettiğim oynanmasını pek tavsiye etmediğim şans oyunu. BET HI ve BET LO butonlarına tıklayarak gelecek sayının 5250 den büyük mü yoksa 4750 den küçük mü olacağını tahmin etmeye çalışıyoruz. Rakamları istediğiniz gibi belirleyebiliyorsunuz.

İnternetten Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak Saatlik satoshi kazanmak için dönderdiğimiz çark 0 ile 10000 arası bir sayı getiriyor ve tablodaki aralıklara göre bize BTC veriyor.

Günlük kullandığım ve rutine bindirdiğim, kesin ödeme yapan bu zamana kadar bir sorunla karşılaşmadığım bazı faucet sitelerini bir tablo halinde aşağıda sundum web tarayıcınızın hızlı erişimine kaydederek istediğiniz zaman girebilirsiniz. İlgili siteye ulaşmak için isminin üzerine tıklamanız yeterlidir.

Faucet Siteleri

SiteÇekim Per.Kazanç Offline KazanmaMin. ÇekimHesaba Geçiş SüresiCüzdan
1Freebitcoin 1 Saat 54-5383580 Yok 30.0006-12 SaatPARİBU
2Moon Bitcoin5 Dakika Beklemeye bağlıVarYokHemenCoinPot
3Moon Dogecoin 5 Dakika Beklemeye bağlı VarYokHemenCoinPot
4Moon Litecoin5 Dakika Beklemeye bağlı VarYokHemenCoinPot
5Moon Dash5 DakikaBeklemeye bağlıVarYokHemenCoinPot
6Bonus Bitcoin15 Dakika5-5000YokYokHemenCoinPot
7BitFun5 DakikaBeklemeye bağlıVarYokHemenCoinPot
8Mellow Ads24 Saat500-3000YokYokÇekimi YokReklam Gösterimi


Yukarıdaki faucet sitelerinden kazandığımız CoinPot’ta biriken kripto paralarımızı öncelikle Bitcoin Core’a çeviriyoruz ve ardından PARİBU’ya aktarıyoruz.

CoinPot’tan PARİBU’ya nasıl BTC gönderilir ve Kripto Paralar nasıl BTC ye çevrilir ?

PARİBU‘ya göndermeden önce tüm kripto paralarımızı BITCOIN CORE‘a çevirmemiz gerekiyor.


BITCOIN CORE hariç diğer tüm kripto para birimlerimize aşağıdaki convert işlemini uyguluyoruz.

View … summary yazan yere bastığımızda açılan küçük menüden Convert … to… yazan yere tıklıyoruz.

Açılan pencerede;
Convert to yazan alandan Bitcoin Core‘yi seçiyoruz.
Maximum yazısına basıp biriken kripto paranın tamamını seçiyoruz.
CoinPot’a kayıt olurken oluşturduğumuz şifremizi girip Convert‘e basıyoruz.

Tüm kripto paralarımızı BTC ye çevirdikten sonra BTC’lerimizi PARİBU’ya göndermek için BITCOIN CORE menüsünden Withdraw bitcoin core yazan yere tıklıyoruz. 
Minimum gönderim miktarı 0.0001 BTC’dir.

Withdrawal methot kısmını resimde göründüğü gibi bırakıyoruz.

Withdrawal bitcoin core address yazan alana PARİBU’da ürettiğimiz BTC adresimizi giriyoruz.

Amount to withdraw alanı için aşağısındaki maximuma tıklayıp tüm parayı seçiyoruz.

Password kısmına CoinPot şifremizi giriyoruz.

Captcha doğrulamamızı yapıp
Withdraw butonuna basıyoruz.

Mail adresimize gelen linkten onay vererek transfer işlemimizi tamamlıyoruz.

BTC’lerimiz 48 saat içerisinde PARİBU hesabımıza aktarılıyor.

Son olarak PARİBU cüzdanımızda biriken BTC’lerimizi artık Türk lirasına çevirme işlemine geldi. Bunun için PARİBU hesabımızdan BTC satış emri vermemiz gerekiyor.

PARİBU anasayfasında sol alanda bulunan BTC SAT menüsüne tıklıyoruz.

Fiyat alanına Bitcoin fiyatı ne olduğunda satılmasını istiyorsak o tutarı giriyoruz.

Miktar alanına satmak istediğimiz BTC tutarını giriyoruz.


BTC SAT
butonuna tıklayıp satış emrimizi veriyoruz. 


Bitcoin belirlediğiniz fiyata ulaştığında otomatik olarak satılacak ve TL bakiyenize eklenecektir 
Daha sonra Çekim İşlemi menüsünden IBAN’ınızı girerek banka hesabınıza aktarabilirsiniz.


Yöntem 2 : Tıklama başına kazandıran sistemler


Bu yöntem aslında herkes tarafından bilindik klasik yöntemlerden biridir. Site içerisinde gezinirsiniz ilgili istenilen alana tıklarsınız, site size reklam, video vs. gösterir, belirli bir müddet izlemenizi ister daha sonra ödülünü sunar. Yine amaç reklam izletip para kazanmak, kazanırken de kullanıcıları çekebilmek ve tutabilmektir. Benim kullanmakta olduğum bir kaç site mevcut. Bu siteleri sizinle paylaşmak istiyorum. Yapı olarak birbirlerine çok benzedikleri için sadece bir tanesinin kullanımını anlatacağım böylece diğerlerini de rahatlıkla kullanabileceksiniz eğer sitelerin kullanımıyla ilgili sorularınız olursa yorum alanından sormaktan çekinmeyin.

ClixSense

ClixSense içerisinde sadece tıklayarak para kazandıran ads sisteminin yanında aşağıda anlattığım Yöntem 3 : Okuyarak kazandıran sistemler içerisinde geçen anket üzerinden para kazanma sistemi ayrıca bazı uygulamaları, oyunları yükleyip belirli bir müddet deneyerek para kazandıran sistemler ve ufak kazı kazan tarzında yüksek tutarlı grid oyunu gibi çeşitli alternatifleri olan bir site. Sadece reklamlara tıklayarak para kazanmayı düşünürseniz pek fazla bir gelir elde edemeyeceğinizi söyleyebilirim fakat siteyi hakkını vererek gezdiğiniz zaman ve birazda şansa sahipseniz günlük ortalama 10 – 15 dolara kadar para kazanmanız mümkün.

Buradan üye olabilirsiniz.

Kullanımı :

Clixsense kullanımını detaylı olarak anlattığım Günde 10 Dolar nasıl kazanılır başlıklı makaleye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

ClixSense KULLANIMI İÇİN BURAYA TIKLAYIN


Yöntem 3 : Okuyarak kazandıran sistemler


Bu sistemde tek işiniz okumak eğer okumayı seven bir yapınız varsa bu sistemden para kazanırken keyif alacaksınızdır. Sistem tamamen anket doldurma üzerine kurulmuştur. Büyük firmalar piyasada nabız yoklaması yapabilmek için anket firmalarına çeşitli anketler sunuyorlar anket başına 5₺ ye kadar ödeme yapan siteler mevcut hatta aralarında sadece üye olduğunuz için para verenler bile var.

Bu sistemde kullandığım, güvenilir ve ödeme aldığım siteler şöyle:

1- Marketagent

Marketagent adeta para vermek için bahane arayan bir site diyebilirim. Üye olup profilinizi doldurduğunuzda 1,5 euro anında hesabınıza yükleniyor. Üstelik site yöneticilerine soru sorduğunuzda yarım saat gibi kısa bir sürede geri dönüş yapıyorlar ve soru sorduğunuz için de size yarım euro veriyorlar.  İlk üye olduğumda çok şaşırmıştım bir sürü kotası, formalitesi vs. vardır pu parayı çektirmezler diye düşünüyordum fakat minimum çekim tutarının 2 euro olduğunu ve çok kolay para kazandığımı görünce deneme amaçlı hemen skrill hesabıma para çekim talebinde bulundum ertesi gün 2 euroyu yatırdılar. Bu siteye üye olmanızı şiddetle tavsiye ediyorum sunduğu anketler ve site tamamen Türkçe fakat yöneticilerle ingilizce olarak irtibat kurmak zorundasınız. Türkçe bir soru sorduğunuzda da nazikçe size Türkçe bilmediklerini ve öğrenmeye çalıştıklarını söylüyorlar. 🙂

Marketagent Anket başına 1 ile 5 euro arası anket uzunluğuna göre para veriyor tek sıkıntısı anket aralıkları hiç belli olmuyor bazen gün içerisinde 3-4 tane anket geliyor bazen 1 hafta anket gelmiyor ve gönderdiğiniz anketin kontrol aşaması 3 hafta gibi bir süre sürüyor. (Malesef tüm anket sitelerinin kontrol aşaması uzun oluyor) Bu konuyu da yöneticilere yazdım ve daha çok anket göndermelerini istedim yine nazik bir cevap ve yarım euroyu hesabıma hemen yüklediler. 🙂

Yeni bir anket olduğunda mail adresinize bildirim geliyor, böylece anketleri kaçırmıyorsunuz ve cep telefonunuzdan da anketleri yapabiliyorsunuz Anket sitelerinde düzenli olarak siteleri takip ederseniz kontrol aşamaları bir süre sonra rutine biniyor ve düzenli bir gelir elde etmeye başlıyorsunuz.

Buradan üye olabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak Marketagent kayıt sayfası

2- Napolyon

Napolyon sitesi de anket konusunda uzun zamandır hizmet veren güvenilir bir anket sitesi. Burada anket haricinde bilgi yarışması çekilişler gibi ekstra etkinlikler oluyor isterseniz bu etkinliklere de katılarak nap puanlarınızı daha çabuk artırmanız mümkün. Napolyon’da nakit ödeme kotası biraz yüksek en az 100₺ ve katlarında çekebiliyorsunuz. Eğer nakit çekmek istemezseniz birçok büyük firmalardan (n11, shell, sarar,boyner flo,steam vs. gibi) size belirli nap puanları karşılığında indirim kuponları sunuyor artık harcama şekliniz size kalmış yine Napolyon da takip edilebilecek tavsiye ettiğim sitelerden birisidir.

Buradan üye olabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak

3- My iyo

My iyo da tamamen türkçe olan bir anket sitesi. Diğer anket sitelerine nazaran biraz daha sakin bir site. Burada ki ödeme kotası ise 20 bin puan, profilinizi tamamlayınca size 600 puan veriyor o da ortalama 2,5₺ yapıyor. Site bazında olmasa da genel olarak düşünüldüğünde (ne kadar çok site o kadar çok gelir) listeye eklenebilecek potansiyelde.

Buradan üye olabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak

4- Toluna

Toluna tamamen türkçe olmak üzere size nakit para yerine indirim kuponları ve kontör alma imkanı sunan bir anket sitesidir. Burada anketler diğer nakit ödeme yapan anket sitelerine göre daha fazla geliyor. Ayrıca isterseniz sizde kendi anketinizi sunup oylatabiliyorsunuz ve bundan da ayrı puan kazanabiliyorsunuz. Sitede büyük küçük hediye çekilişleri mevcut (kahve makinası, tv mp3 player, alet sandığı vs. gibi) dilerseniz puanlarınızı kullanarak bu çekilişlerede katılabiliyorsunuz seçim size kalmış.

Buradan üye olabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak

Yöntem 4 : Görev yaparak kazandıran sistemler


Yandex Toloka

Buraya kadar anlatmış olduğum sistemlerin arasında size en çok kazandıracak olan sistem bu sistem diyebilirim. Aylık, titizlikle verilen görevleri yerine getirdiğinizde ciddi paralar kazanabilirsiniz. Yandex Toloka sisteminde çeşitli bir çok görevler bulunuyor, bu görevlere, sistemin genel işleyişine ve önemli noktalarına değinmek istiyorum.

İlk önce sistemin nasıl çalıştığına bakalım. 2011 yılının sonlarına doğru internet alemi Yandex Toloka ile tanıştı, kısa zamanda güvenilir ve internetten en çok para kazandıran sistem olarak adını duyurdu. Bir çok blog sitelerinde, haber sitelerinde, sosyal medyada vs. referans sistemi olmamasına rağmen hakkında boy boy yazılar yazılarak reklamları yapıldı ve günümüze kadar geldi. Yandex Toloka halen internetten en çok para kazandıran sistem olarak birinci sıradaki yerini koruyor.

Yandex Toloka içeriklerin analizi ve değerlendirilmesi konusunda bizlere çeşitli görevler sunuyor. Bu görevler sonucunda toplamış olduğu verileri, arama kalitesinin artırılmasında ve yapay zekanın geliştirilmesinde kullanıyor. Google bu iş için mühendisler çalıştırıp dünyanın parasını öderken, Yandex ise istatistiksel olarak ve işçi-sigorta maliyetini düşürmek için böyle bir yönteme gitmiş gibi görünüyor.

Yandex Toloka sistemi verilen cevapları çoğunluğa göre kontrol ettiği için mantık olarak “herkesin vermiş olduğu cevap doğru cevaptır” düşüncesine sahip bu yüzden görevler içerisinde mantık hataları ile karşılaşabiliyorsunuz. Mesela size göre “kesin doğru yaptım” diye düşündüğünüz bir görevde, çoğunluğun vermiş olduğu cevap yanlışsa sizin cevabınız doğru olsa bile görev yanlış sayılıyor.

Sisteme sadece bir kere ve gerçek bilgilerinizle üye olabiliyorsunuz eğer sistemden bir kere atılırsanız /banlanırsanız ömür boyu bir daha o isimle kayıt olamıyorsunuz. Farklı isimlerle multi hesap açarak görev yapsanız bile Yandex Toloka isminiz ile banka hesabı isminiz aynı değilse görevlerden biriken parayı çekemeyeceğiniz için multi hesabın hiç bir fonksiyonu yok. Bu nedenle dikkatli ve özenli olarak verilen görevleri yapmanız gerekiyor.

Sistemde en çok dikkat edilmesi gereken 3 nokta var, bunlar sırasıyla Genel Reyting Puanınız, Kişisel Beceri Puanınız ve her görev sonunda görevi veren kişi tarafından doğruluk oranına bağlı verilen Görev Beceri Puanınız.

Genel Reyting Puanı :

İnternetten Para Kazanmak
Sistemdeki aktifliğiniz, görevlere vermiş olduğunuz doğru cevaplar, ay içerisinde kaç defa para çektiğiniz, kaç görev bitirdiğiniz, forum alanında tartışmalara ne kadar katıldığınız, ne kadar bonus kazandığınız vs. gibi bilgilerin hepsinin genel ortalamasını gösteren yüzdelik dilimdir.

Kişisel Reyting Puanı :

İnternetten Para Kazanmak
Genel olarak tüm görevlere ne ölçüde doğru yanıtlar verdiğinizle alakalı kişisel puanınız olan yüzdelik dilimdir.

Görev Beceri Puanı :

İnternetten Para Kazanmak
Görevler yapıldıkça sadece ilgili görev için anlık olarak görev sonunda verilen beceri puanıdır.

Buraya Dikkat !

Sistemde ne kadar fazla aktif kalıp, görevleri ne kadar çok ve doğru yaparsanız puanlarınız o derece yüksek olur. Bu puanların yükselmesi size daha yüksek kazançlı, daha az uğraştıran görevlerin açılmasını ve daha çok kazanmanızı sağlayacaktır aksi durumunda ise puanlarınız düştükçe görevler birer birer size kapanacak ve eğitim düzeyine geri düşeceksiniz eğer üst üste 5 defa eğitim düzeyine düşerseniz ve başarısız olursanız sistem sizi “ilgili görev için uygun değildir” şeklinde mimleyecek ve bir daha asla size o görev gönderilmeyecektir. Bu noktaya çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Görevler ve Müşteriler

Yandex Toloka da şuan için Ya.Scutum, Ya.Corvus, Ya.Lyra, Ya.Libra, Ya.Cassiopeja, Ya.Phoenix, Ya.Monoceros, Ya.Sagitta isminde toplam 8 tane müşteri bulunmakta. Size görevleri verenler bu müşterilerdir, bu müşterileri bir kurumun ayrı başkanlıkları olarak da düşünebilirsiniz. Her birinin bakmış olduğu görev alanı farklı. Aralarında size en zahmetsiz ve en çok para kazandıracak müşterinin Ya.Phoenix olduğunu söyleyebilirim. Aranızı Ya.Phoenix ile iyi tutmanızı tavsiye ediyorum.

İnternetten Para Kazanmak

Size sunulan her görevin öncelikle eğitiminden geçmeniz gerekiyor, bu eğitimler sizin yeterliliğiniz ölçmek amacıyla sizi teste tabi tutuyor ve test sonucunuza göre size o görev açılıyor veya uygun bulunmadığınız durumda kapanıyor. Bu yüzden görevle ilgili talimatları dikkatlice okumanız gerekiyor.

Görevler arasında mobil görevlerde mevcut müşteri sizden ilgili kurumun fotoğraflarını çekmenizi istiyor ve kurumun durumuyla ilgili bilgiler girmenizi istiyor. Tabi mobil görevler genellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi nüfusun yoğunluğunun fazla olduğu büyük şehirlerde yapılabiliyor. Eğer gezmek değilde ben masabaşında kazanmak istiyorum derseniz mobil görevlerin haricindeki görevlerin tamamını yapabilirsiniz. Masabaşı görevlerde +18 görevler ağırlıkta eğer bu görevleri görmek istemezseniz profil alanınızdan kapatabiliyorsunuz, fakat şunu belirtmeliyim ki +18 görevleri kapattığınız zaman geliriniz ciddi miktarda düşecek ve bir çok görevi yapamayacaksınız.

Ödeme Yöntemi

İnternetten Para Kazanmak

Yandex Toloka da biriken paralarınızı alabilmek için Türkiye’ye ödeme yapan Skrill veya Papara sistemini kullanmanız gerekiyor. Paypal gittikten sonra yukarda anlattığım diğer yöntemlerde de ağırlıklı olarak kullanılan ve gayet hızlı bir sistem olduğu için ben bu zamana kadar toplu olarak hep Skrill üzerinden aldım ödemelerimi.

Buradan Skrill hesabı açabilirsiniz.

Para çekerken karşılaşacağınız kesintiler :

Yandex Toloka %2 komisyon alıyor. Skrill ise banka hesabınıza aktarırken 5.5€ komisyon alıyor. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz banka kendi belirledikleri swift ücretlerini yansıtıyor. Bankaların arasında swift ücreti almayan bankalar sadece Ziraat Bankası ve Vakıfbank bu iki bankadan biriyle mutlaka çalışmalısınız aksi taktirde yüksek miktarda swift ücretleri ödeyebilirsiniz.

Yani toplamda :
%2 Yandex Toloka ,
5.5€ Skrill

İnternetten Para Kazanmak

Sonuç olarak Yandex Toloka ile çalışmanıza bağlı aylık 500₺ ile 3000₺ arası parayı garanti alırsınız.

BuradanYandex Toloka ya üye olabilirsiniz.


Yöntem 5 : Reklam gösterimi sayesinde kazandıran sistemler.


Link kısaltma :

Link kısaltarak para kazanma yöntemi artık klasikleşmiş bir yöntemdir. Neredeyse herkes bu yöntemi kullanıyor. Herhangi bir linki kısaltarak web sitenizde, sosyal medyada, Youtube’de, Twitter’da, forumlarda, yorumlarında vs. kısacası aklınıza gelen her yerde kısalttığınız linki paylaşıyorsunuz ve paylaştığınız link belirli bir tıklanma oranına ulaştığında bu hizmeti veren siteler size ödeme yapıyor.

Bu yöntem ilk başta biraz zahmetli gelsede paylaştığınız linkler arttıkça ve tıklandıkça sizin geliriniz de ciddi oranda artacaktır.

Sistem nasıl çalışıyor ?

Öncelikle link kısaltma sitelerinden en çok ödeme yapanlardan birine üye oluyoruz. Şuan en çok ödeme verenden ziyade, tıklandığında dünya kadar popup reklam açıp kullanıcıyı çileden çıkarmayan site olarak bc.vc yi önerebilirim. 1000 tıklamaya 2 dolar ödeme yapıyor. Minimum çekim talebi 10 dolar.

Fakat benim işim para kazanmak kullanıcılarda azcık zahmet çeksin canım ne olacak diye düşünüyorsanız o zaman şiddetle link.tl yi öneriyorum çünkü Türkiye için 6,08 dolar gibi muazzam bir oranı var. Minimum çekim talebi ise sadece 20TL

Paylaştığınız linke tıklandığında 1 popup ve bir geri sayım reklam ekranı geliyor. Reklam ekranının sağ üst köşesinde 5 saniyelik bir geri sayım bulunmakta bu geri sayım sonucunda sizi asıl siteye gönderen bir buton çıkıyor bu süre zarfında hizmeti veren reklam gösteriminden para kazanırken siz de kazanıyorsunuz.

Link kısaltma hizmeti veren sitelerden yıllardır kullanılan başlıca en popüler ve güvenilir top 3 ü Türkiye oranları ve kullanıcı dostu olmaları yönünde şu şekilde sıralayabilirim sanırım. 1- bc.vc, 2- link.tl 3- adf.ly

Bu 3 siteyi kısaca inceleyelim.

Not : Aşağıda incelenen sitelerin 1000 gösterimde ödediği oranlar değişebilmekte olup 2019 yılı baz alınarak yazılmıştır.

1- bc.vc

Link kısaltma hizmeti veren siteler arasında bc.vc yi top 1 e yerleştirmemin nedeni ödeme oranından ziyade en az popupu açan ve kullanıcıyı çileden çıkartmayan sistem olması. Oranı Türkiye’ye 1000 tıklamaya 2 dolar.

Buradan üye olabilirsiniz.

2- link.tl

Türk kökenli hizmet veren link.tl de 15₺ sınırına ulaştığınızda papara cüzdanınıza ödeme talep edebiliyorsunuz. Oranı hepsinden yüksek Türkiye’ye 1000 tıklamaya 6.08 dolar fakat çok fazla popup açıyor tercih sizin.

Buradan üye olabilirsiniz.

3- adf.ly 

Aslında adf.ly top 3 deki siteler arasında en köklü ve eski site diyebilirim. Fakat ücretlendirme konusunda malesef Türkiye’ye çok az ödeme yapıyor neredeyse hiç ödeme yapmıyor diyebilirim. Eğer Amerika tarafından daha çok erişilebilecek bir link sunuyorsanız adf.ly kullanmanızı tavsiye ederim Amerika için 1000 gösterim 5 dolar yayınladığınız kitle Türkiye ise ve amacınız para kazanmaksa adf.ly ı kullanmayın.

Buradan üye olabilirsiniz.


Yöntem 6 : Oyun oynayarak para kazanmak


Aslında geniş kapsamlı olan bu yöntemden kısaca bahsetmek istiyorum daha sonra ayrı makaleler olarak tek tek oyunlar hakkında yazılar yazıp detaylıca anlatım yapacağım ve yayınladığım makalelerin linklerini buraya yayınlar yayınlamaz ekleyeceğim. Bu yöntemi kullanarak para kazanmak isteyenlerin yazıyı takip etmelerini öneririm.

(Yöntem hakkında hiçbir bilgisi olmayanları düşünerek anlatım yapıyorum bilginize. Profesyonel oyuncular alttaki paragrafları hızlıca atlayarak direk oyunların listesine ulaşabilirler 🙂 )

Oyun piyasasında bildiğiniz gibi artık online oyunlar hakim olmaya başladı bunun nedeni de eğer oyun sanal aleme bir kapı açmıyorsa oyuncu oyunu bitirdikten sonra yapacak birşey bulamıyor ve oyunu kaldırıyor, diğer taraftan oyun yapımcılarıda oyunu bir kere satarak para kazanıyor sonra yeni bir proje üretmek zorunda kalıyor fakat online oyunlarda karakterinizi geliştirerek veya güçlü itemler alarak daha da güçlendirebiliyorsunuz. Tabi bu itemleri alabilmeniz için oyun parasına ihtiyacınız var, oyun parasını kazanabilmek için ise ya sürekli oyun oynayarak birikim yapmalısınız yada elinizi cebinize atarak oyun parasını veya oyun itemlerini satın almalısınız. Bu durum o kadar gelişmiş bir vaziyetteki artık oyun itemlerini paralarını alıp satabileceğiniz şirketler kurulmuş gerçek hayatta gerçek para ile ticareti yapılır duruma gelmiştir. İşte bizim devreye girdiğimiz nokta tamda burası.

Amacımız oyun oynayarak para kazanmak olduğu için bize gerçek para kazandırabilecek karlı oyunları seçip bu oyunlarda itemler veya oyun paraları biriktirip, biriktirdiğimiz oyun paralarını ve itemlerini anında ödeme yapan yukarda bahsettiğim aracı firmalara satarak gerçek paraya dönüştürmek. Bizim bu konuda bilmemiz gerekenler sadece güvenilir firmalar hangileri ve hangi oyunlar fazla para kazandırıyor bu iki sorunun cevabı.

Yazının devamında benim kullandığım firmaların ve oyunların fazla üstüne düşmeden aylık ortalama 1000₺ gibi bir gelir elde ettiğim linklerini bulabilirsiniz.

Knight Online (Ücretsiz)

Yılların eskitemediği oyunların başında gelen Knight Online’dan hiç bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse Orc ve Humanların amansız kıyasıya mücadelesini konu alıyor. Bir çok private sunucularının da bulunduğu oyunun orjinaline Steam üzerinden ve NTT Game üzerinden ulaşabilirsiniz. Üye olmak için aşağıdaki linklerden kayıt sayfalarına ulaşabilirsiniz.

(Steam üyeliğini aldıktan sonra Knight Online’yi mağazadan ücretsiz indirebilirsiniz başka bir üyelik almanıza gerek bulunmuyor.)

Knight Online’da para kazanma olayı o kadar gelişmiş durumda ki sadece bu oyunu oynayarak bile aylık 700-1000 lira gibi bir kazanç sağlamanız mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan internete bağlı bir bilgisayar. Oyun grafikleri çok yüksek performans istemediği için orta halli bir bilgisayar işinizi rahatlıkla görecektir.

Öncelikle amacımız para kazanmak olduğu için oyuna girdiğinizde ilk yapacağınız işlem olan ırk seçiminin hiçbir öneminin olmadığını belirtmek isterim. Burada tek amacımız oyun parası kazanarak bu kazanmış olduğumuz oyun paralarını gerçek paraya çevirmek. Peki bunu nasıl yapacağız?

Knight Online’da para kazanmanın birçok yolu bulunmakta fakat ben bu makalede yüzeysel olarak en çok tercih edilen 3 yöntemden bahsedeceğim ve ayrı bir makalede detaylıca Knight Online’den para kazanmanın yollarını anlatacağım.

 1. Farm Yaparak Para Kazanmak
 2. Pazarda ticaret yaparak para kazanmak
 3. Upgrade yaparak para kazanmak

Youtube’da ve internette şüphesiz bahsedeceğim bu yöntemlerle ilgili çok geniş bir arşive kolayca ulaşabilirsiniz fakat ben burada mantığın nasıl çalıştığını ve kazanılan paraların nasıl gerçek paraya dönüştürüldüğünü bunun için hangi siteleri kullandığımı (bilmeyenler için yüzeysel olarak) anlatacağım.

1. Farm Yaparak Para Kazanmak

knight online farm drop bus

Farm, ingilizce çiftçi manasına gelen oyuncuların aşina olduğu, amacı sadece para kazanma olan oyunculara verilen isim olarak karşımıza çıkıyor. Neden böyle bir tabir kullandıklarına gelince, oyunda çeşitli yaratıklar kesiyorsunuz ve bu yaratıklardan drop (düşürmek) denilen oyun itemleri ve oyun parası düşüyor. Düşürdüğünüz bu itemleri oyun içinde veya dışında gerçek parayla satarak para kazanıyorsunuz.

2. Pazarda ticaret yaparak para kazanmak

knight online pazar

Oyunda Moradon adı verilen tüm oyuncuların alış ve satış tezgahları kurabildiği bir pazar alanı bulunmakta. Pazarda çeşitlilik o kadar çok ki sadece hızlı satılan tek bir ürünün piyasasını öğrenmeniz bile size aylık en az 300-500₺ arasında gerçek para kazandıracaktır. Örneğin 500.000 oyun parasına +1 raptor (savaşçı silahı) alıp 1.750.000 ye satarak 1 itemden 1.250.000 para kazanabiliyorsunuz. 10.000.000 (10m) oyun parası şuan için 4₺ ve siz 10.000.000 oyun parasını biraz görev yaparak oyundan kazanıp 500k dan 20 tane raptor alarak pazara girebilirsiniz. Tabi yöneticiler önüne gelen herkes pazar yapmasın diye bazı önlemler almış durumda.

Bu önlemler NTT Game sunucularında sizden pazar açabilmeniz için premium almanızı ve 35 level olmanızı istiyor yani kısaca oyuna para vermenizi istiyor. Bizim amacımız para vermeden para kazanmak olduğu için Steam Knight Online’yi seçiyoruz. Steam KO da sadece 35 level bir karakterinizin olması pazar kurabilmeniz için yeterlidir premium şartı aranmıyor. Yukardaki resimde görünen mavi tezgahlar ürün alış tezgahı kırmızı tezgahlar ise satış tezgahlarıdır. Knight Online ile ilgili makalede bu konuya ve pazarda hangi itemlerin hızlı satıldığını

, hangi sunucularda oyun parası daha değerlidir, hangi görevleri yaparak pazar kurabilecek sermayeyi oluşturabilirsiniz bu soruların ve daha fazlasının hepsine detaylıca değineceğim ve buradan ilgili makalenin linkini paylaşacağım ilgilenenlerin yazıyı takipte kalmalarını öneririm. Şimdilik pazar konusunda bu kadar bilgi yeterlidir diye düşünüyorum.

3. Upgrade yaparak para kazanmak

knight online upgrade

Upgrade (geliştirmek) dediğimiz olay oyundaki belli başlı itemleri Magic Anvil denilen (yukarıda resimde görünen yeşil top) yerde çeşitli geliştirme kağıtları ile gücünü arttırarak +7 üzerine çıkartıp para kazanma yöntemidir. Neden +7 derseniz itemlerin çoğu +7 seviyesinde parlamaya başlıyor bu nedenle +7 itemler oyuncular tarafından çokça tercih ediliyor, alıcı buluyor ayrıca +7 ye geçirme şansıda zor olduğu için bu itemler değerli olarak kabul ediliyor. Eğer sizde şansınıza güveniyorsanız Magic Avril sizi de zengin edebilir. Fakat unutulmaması gereken bir nokta şu ki zengin olayım derken don atlet kalabilirsiniz bu riski unutmamanızı tavsiye ederim. 🙂

Yine Raptor üzerinden örnek verecek olursak (resimde görünen orak benzeri item) şuan +1 raptor 500k kısaca BUS (Blessed Upgrade Scroll) denilen (ilk resimdeki) geliştirme kağıdı 2.5m +7 ye şansınız varsa tek bir itemi yakmadan geçirdiğinizi varsayıyorum (imkansız gibi bir şey aşırı şanslı olmak lazım) 7 BUS 2.5mX7=17.5m +1 Raptor 500k toplamda 17.5+0.5=18m ye size mal oluyor. Şuan +7 Raptor 80m civarı satılıyor yani 62m bir anda oyun parası kazanabilirsiniz. Bu da 62m / 10 = 6.2 x 4 = 24.8₺ yapıyor.

Peki oyun parasını kazandık şimdi bunları nasıl gerçek paraya dönüştüreceğiz?

Kazandığımız oyun paralarını gerçek paraya çevirebileceğimiz yukarıda bahsettiğim güvenilir ve bu zamana kadar bir sorun yaşamadan ödeme aldığım şirketler linkleriyle birlikte şöyle:

Bu linklerdeki GB (1 Gold Bar yani 100.000.000 oyun parası) fiyatlarını takip ederek en fazla alış fiyatı verene gönül rahatlığıyla kazandığınız oyun paralarını satabilirsiniz.

PUBG (Oyunu satın almanız lazım)

pubg para kazanma

Son zamanların en popüler oyunlarından birisi olan PUBG oynayarak para kazanabilmek için ne yazık ki öncelikle oyunu satın almanız gerekiyor. Ben oyunu 65₺ iken steam anahtarını forumdan bir arkadaştan 55₺ ye almıştım ( kısacası karaborsadan 🙂 ) Şuan doların artması nedeniyle Steam de 87₺ fakat sizde forumlardan daha ucuza bulabilirsiniz. Burada önemli olan dolandırıcılara para kaptırmamak için çok dikkatli olmak. Benim gibi oyunlardan para kazanıp steam de para biriktiren oyuncular (malesef steam de biriken paralarınızı nakit olarak çekemiyorsunuz ama bununda başka bir yöntemi var yazının devamında) biriken paralarını çekebilmek için sizin adınıza istediğiniz oyunu alıp size hediye olarak gönderebiliyor daha sonra sizde parayı elemana gönderiyorsunuz, karaborsa dediğim olay bu şekilde çalışıyor ama az öncede söylediğim gibi güvenilir kişilerden almanız çok önemli! Eğer güvenilir satın alacak kişi bulamazsanız iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

PUBG oyununu bilmeyenler için kısaca anlatalım.

Uçaktan 100 kişilik gruplar halinde bir adaya atılıyorsunuz.

Etraftaki binaların içerisinde bulunan silahları, zırhları kullanarak sürekli daralan daire içerisinde oyunda hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Daire dışında kaldığınızda hızla canınız tükeniyor ve ölüyorsunuz. Ne kadar fazla hayatta kalırsanız oyun sonunda size verilen ödül o kadar büyük oluyor haliyle.

İster vura vura gidin ister saklanarak sona kalın stratejiniz size kalmış ama ölmemeye çalışın bunun için tavadan pompalıya kadar ne bulursanız kullanın 🙂 ben genellikle keskin nişancı olarak takılıyorum. PUBG grafik açısından çok gelişmiş bir oyun olduğu için bu yöntemle para kazanmayı düşünüyorsanız bilgisayarınızın biraz iyi olması gerekiyor.

Peki nasıl para kazanıyoruz ?

Oyun sonunda verilen ödülleri biriktirerek çeşitli Crate (Sandık) ler satın alıyoruz aldığınız sandıkları açmak yada açmadan satmak size kalmış çok pahalı itemlerde çıkabilir beş para etmez çöpte. İtem piyasasını steam pazardan takip edebilirsiniz. Ben genellikle riske girmeden tanesi 2-3₺ arası peynir ekmek gibi satılan Raider Crate (Silah Sandığı) alıyorum ve açmadan satıyorum.

Steam’de biriken paraları nasıl nakite çevirebiliriz ?

Steam cüzdanınızda biriken paralarla yukarıda bahsettiğim gibi ister oyun satın alıyorsunuz isterseniz de yine Knight Online pazarını kullanarak Steam’de ki paralara Knight Cash alıp Knight Cash ile PUS dan item çekerek Moradon da oyun parasına çevirip, oyun paralarını da minimum kayıp ile yukarıda linkini verdiğim sitelerden nakite çevirebiliyorsunuz biraz uzun yöntem ama garantilidir. Malesef OPSkins ve benzeri sitelere artık Steam itemi satılamaması nedeniyle kulağı biraz dolandırıp göstermek gerekiyor (her türlü çekeriz evelallah ^^ ).  Ben iki yöntemi de aktif olarak kullanıyorum. Bu yöntemi detaylıca anlattığım makaleye buradan ulaşabilirsiniz Sadece PUBG için değil tüm steam üzerinden oynadığınız ve steam pazarında sattığınız oyunlar için geçerli ve garantili bir yöntemdir.

Bu yazımda internetten para kazanmak konusunda faydalı olan ve kesin ödeme yapan siteleri ve yöntemleri inceledik. Makalenin başında da belirttiğim gibi yeni bulduğum yöntemleri bu makaleye eklemeye devam edeceğim takipte kalabilirsiniz. Kafanıza takılan merak ettiğiniz veya paylaşmak istediğiniz bir şey olursa yorum alanından veya iletişim sayfasından bana rahatlıkla ulaşabilir, çekinmeden istediğiniz soruları sorabilirsiniz, elimden geldiğince seve seve yardımcı olmaya çalışırım. BitliKutu Youtube ve Facebook kanalından yeni eklenen ve sitede olmayan diğer ilginç içeriklere de ulaşabilmek için abone olmayı unutmayın. Başka bir makalede görüşmek dileğiyle.

İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak,İnternetten Para Kazanmak

Aşağıdaki başlıkları senin için buldum belki ilgini çeker !

6 Yorum

 1. Gizli Kullanıcı

  merhabalar CoinPota üyeoldum fakat bana pek güvenli gelmedi hesabımı nasıl kapatabilirim bir fikriniz varmı ? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Yanıt
  1. Bitli Kutu
   Bitli Kutu

   Merhabalar,
   CoinPot güvenliği ile ilgili size şu kadarını söyleyebilirim. Yaklaşık 1 yıldır sorunsuz bir şekilde buradan, Paribu hesabıma ödeme aktarmaktayım. Bu zamana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Zaten makalenin başında da belirttiğim gibi kendi kullandığım işe yarayan, güvenli ve ödeme aldığım yöntemleri burada paylaşıyorum yinede hesabınızı kapatmak istiyorsanız profil detaylarından veya site yöneticilerine contact kısmından ulaşarak kapattırabilirsiniz.

   Yanıt

Yorum yaparak düşüncelerini bildirmek ister misin ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!!!

Reklamları engellemek için eklenti kullandığınızı belirledik. Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop