İnternetten Günde 10$ Nasıl Kazanılır

İnternetten Günde 10$ Nasıl Kazanılır

Öncelikle herkese merhabalar diyor ve de bol kazançlar diliyorum. Sizlere internetten para kazanma yöntemlerinin tutarlı olanlarını ve de bizzat uzun süredir kullandığım yöntemleri dilim döndüğünce anlatmaya ve de paylaşmaya devam ediyorum. Bu makalede, mesajlarda bana çokça sorulan bir konuya açıklık getirme ihtiyacı hissettim. Bomba gibi bir yazı sizleri bekliyor. Eğer sizde internetten para kazanmanın yollarını arıyorsanız daha önce – internetten para kazanmak 2018 –  yazımda yüzeysel olarak bahsettiğim bir sitenin detaylı anlatımını bu yazıda bulacaksınız ve bu yazıda anlatılanları eksiksiz bir şekilde yapmaya başlarsanız günlük en az 10$ kazanmak sizin için çocuk oyuncağı olacaktır.

Çoğu insan okumayı sevmez benim gibi. Fakat okuyarak para kazanınca o zaman işler biraz değişiyor, para kazanmayı kim istemez ki. 🙂

Bir önceki cümleden de tahmin ettiğiniz üzere aslında yöntem ağırlıklı olarak anket doldurarak para kazanmakAma bu site de sadece anketle değil daha birçok yöntemle para kazanabiliyorsunuz, artık kafanıza hangisi yatarsa. Yalnız anket olayı diğer yöntemlere göre bana daha cazip geliyor.

Bildiğiniz gibi internette bir sürü anket sitesi var. Bunların hepsine ayrı ayrı üye olmak ve üye olduğumuz siteleri takip etmek bir noktadan sonra insanı çileden çıkartabiliyor. En iyisi combo diye tarif ettiğim sitelere yani yüksek ödeme yapan anket sitelerinin büyük bir çoğunluğunu bünyesinde barındıran tek bir site ve de adeta para vermek için can atan marketagent.com gibi sitelere üye olmak.

İşte bu makalede combo adını verdiğim ve de yıllardır sorunsuz ödeme aldığım (en son aldığım ödemeyi de bu makalenin sonunda bulabilirsiniz) böyle bir siteden bahsedeceğim bu sitenin adı:

ClixSense

Daha önce internetten para kazanmak 2018 başlıklı makalede yüzeysel olarak bahsettiğim Clixsense ile günde 10$ nasıl kazanılır ve kazandığımız paralar nasıl çekilir detaylı olarak hadi birlikte inceleyelim.

Bu yazıda başlıca anlatılanlar (Hızlı ulaşım linkleri):

  1. Clixsense nedir ?
  2. Clixsense’ ye nasıl üye olabiliriz ?
  3. Siteyi Türkçeleştirmek.
  4. Clixsense Anasayfa.
  5. Clixsense’de neler yapabiliriz ?
  6. Clixsense’de biriken paralarımızı nasıl çekebiliriz ?
  7. Ödeme kanıtları.
  8. İnternetten para kazanma konusuyla ilgili yazılmış diğer makaleler ?

1- ClixSense Nedir ?

ClixSense içerisinde internetten boş zamanlarınızda para kazanabilmeniz için bir çok yöntem barındıran aracı güvenilir ve gayet fazla ödeme veren bir sitedir.


2- Clixsense’ ye nasıl üye olabiliriz ?

clixsense nasıl üye olunur
Üyelik için resimde gösterilen alanları doldurup JOIN NOW butonuna basıyoruz ve mailimize gelen aktivasyon linkinden üyeliğimizi aktif ediyoruz.

Aşağıdaki linke veya bannera tıklayarak Clixsense üyelik sayfasına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN


3- Siteyi Türkçeleştirmek

Aşağıda resimde gösterilen alandan Google Chrome da bulunan web sitesini Türkçe’ye çevirme eklentisini kullandığımız zaman bu sorunu çok kolay bir şekilde halledebiliyoruz. İngilizcesi iyi olmayanların kullanmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

Herhangi bir siteyi Türkçe’ye çevirmek için Google Chrome eklentisi

GOOGLE CHROME İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


4- Clixsense Anasayfa

Öncelikle birlikte Clixsense sitesine üye olduktan sonra bizi karşılayan anasayfasında nerede ne var ve nelere nasıl erişebiliriz bunlara bir göz atalım.


Yazı Haritası

Bu kısımda anlatılanları bir nevi yazının haritası gibi düşünebilirsiniz. Bu haritayı aşağıdaki Resim 1 gösterilen numaraları baz alarak anlatmaya çalışalım.

Resim 1 – Clixsense Anasayfa

1 numaralı alan : [Surveys – Anketler]

Clixsense bünyesindeki anketlere ulaşabileceğimiz alan. (Firmaların anketleri hariç)

2 numaralı alan : [Offers – Teklifler]

Clixsense’nin anlaşmalı olduğu firmaların görevlerine ulaşarak para kazanabileceğiniz alan.

3 numaralı alan : [Tasks – Görevler]

Yandex Toloka tarzında görevler yaparak para kazanabileceğiniz alan.

4 numaralı alan : [Affiliates – Referanslar]

Referans linkinizi bulabileceğiniz ve referans istatistiklerinizi izleyebileceğiniz alan.

5 numaralı alan : [Games – Oyunlar]

Görev yapmaktan sıkıldığınızda ücretsiz oyun oynayabileceğiniz alan.

6 numaralı alan : [Forum]

Diğer kullanıcıların sorunlarını takip edip

, sizin bir sorununuz olursa diğer kullanıcılarla ve yöneticilerle tartışabileceğiniz forum alanı.

7 numaralı alan : [More – Diğer]

ClixAddon gibi eklentilere ulaşabileceğiniz ve site yöneticileri ile iletişime geçebileceğiniz alan.

8 numaralı alan : [Paid Surveys – Anketler (Hızlı Menü)]

Clixsense bünyesindeki anketlere ulaşabileceğimiz alan. (Firmaların anketleri hariç)

9 numaralı alan : [Cash Offers – Teklifler (Hızlı Menü)]

Clixsense’nin anlaşmalı olduğu firmaların görevlerine ulaşarak para kazanabileceğiniz alan.

10 numaralı alan : [CrowdFlower Task – Görevler (Hızlı Menü)]

Yandex Toloka tarzında görevler yaparak para kazanabileceğiniz alan.

11 numaralı alan : [Refferals – Referanslar (Hızlı Menü)]

Referans linkinizi bulabileceğiniz ve referans istatistiklerinizi izleyebileceğiniz alan.

12 numaralı alan : [Games – Oyunlar (Hızlı Menü)]

Görev yapmaktan sıkıldığınızda ücretsiz oyun oynayabileceğiniz alan.

13 numaralı alan : [ClixAddon (Hızlı Menü)]

ClixAddon browser eklentisini indirebileceğiniz alan.

14 numaralı alan : [Account Details – Üyelik Bilgileri]

Üyelik bilgilerinizi, anlık kazancınızı takip edebileceğiniz ve 10$ a ulaştığınızda para çekme talebinde bulunabileceğiniz alan.

15 numaralı alan : [Daily Checklist Bonus – Günlük Bonus Kazanma Görevleri]

Günlük olarak burada listelenen görevleri yaparak bonus para kazanabileceğiniz alan.

16 numaralı alan : [Total Earnings – Toplam Gelir]

Kazanç durumunuzu izleyebileceğiniz alan.


5- Clixsense’de neler yapabiliriz ?

Yandex Toloka tarzında görevler yaparak para kazanmak

ClixSense, içerisinde CrowdFlower isimli Yandex Tolokaya benzer (Yandex Toloka hakkında bilgi almak için tıklayınız) görevler barındıran bir sistemdir. Bu sistemin Yandex Toloka’dan tek eksik noktası malesef görevlerin İngilizce olması.

Yukarıda ki şekilde siteyi Türkçeye çevirdiğimiz zaman bu görevlerde bazı ufak sorunlar yaşayabiliyoruz. Örneğin bazen kelime bazlı görevler çıkıyor karşımıza ve bize paragraflar veriyor. Bu paragrafların arasında geçen adresleri, zamanları, mekanları vs. belirleyiniz gibisinden bir görev oluyor. Bu durumda Google Chrome eklentisi otomatik Türkçe’ye çevirdiği için mesela zaman olarak “Cuma” kelimesini kopyalayıp yapıştırdığınızda görev yanlış sayılıyor çünkü bizden istenilen cevap “Friday” oluyor. Bu yüzden CrowdFlower görevlerini yaparken dikkatli olmak gerekiyor. Google Chrome Çevir eklentisi sadece CrowdFlower görevlerinde bu tarz ufak sorunlar yaşatabiliyor ama Clixsense sitesindeki diğer tüm görevleri ve anketleri cevaplarken oldukça faydalı oluyor.

CrowdFlower görevleri
CrowdFlower görevleri

Yukarıdaki resimde 1 numaralı alanda gösterilen Tasks menüsünden veya Yazı Haritası başlığı altındaki Resim 1 de gösterilen 10 numaralı alana tıklayarak CrowdFlower görevlerine ulaşabiliyoruz. Buradaki görevleri yapabilmemiz için görevlerden herhangi birisini seçtiğimizde CrowdFlower sitesine yönlendiriliyoruz ve kısa bir üyelik hesabı oluşturduktan sonra görevimiz aktif hale geliyor. Görevi tamamladıktan sonra görevin karşısında belirtilen tutar CrowdFlower firması tarafından Clixsense hesabınıza anında yatırılıyor ve bu görevleri daimi olarak tekrarlayabiliyorsunuz. Görevleri ne kadar doğru yaparsanız ilerde size sunulan görevlerin değerleri de haliyle artıyor.

Anket doldurarak para kazanmak

anket doldurarak para kazanmak

Clixsense ve bünyesinde barındırdığı anlaşmalı firmaların genellikle Türkçe olan anketlerini Surveys menüsünden veya Offers menüsünden anketlere ulaşarak yaklaşık 15dk ile 30dk arası anketlere katılarak günlük 5-6 dolar civarında para kazanabiliyoruz.

Anketler çoğunlukla Türkçe oluyor fakat ingilizce bir anket karşınıza gelirse aşağıda anlattığım şekilde Google Chrome Çeviri eklentisi sayesinde zorlanmadan cevaplayabilirsiniz. Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere sadece yanında bayrak simgesi olan anketlerin kontrol aşaması biraz uzun oluyor diğer anketlerin ödemesi anlık olarak Clixsense hesabınıza anket sonunda geçiriliyor.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta anketleri cevaplarken gerçek kimlik bilgilerinizi kullanmalısınız ve baştan savma bir şekilde cevaplamamalısınız. Anketlerin içerisinde genellikle tuzak sorular oluyor. Siz rastgele okumadan işaretleyerek anketi tamamlarsanız bu tuzak sorular sizin Clixsense hesabınızın kapatılmasına bile neden olabiliyor. Örneğin ankette 5. soru ile 7. soru aynı fakat farklı bir şekilde sorulmuş veya şıkların yerleri değiştirilmiş bir şekilde tekrar sorulabiliyor eğer her iki soruda da aynı cevabı vermediyseniz tutarsız ve rastgele cevap verdiğiniz anlaşılıyor.

Anketleri kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.

Not : Rastgele bir isimle kayıt olup daha sonra içeride paralarınız biriktiğinde bu paraları çekebilmeniz için Skrill hesabınızdaki isimle Clixsense hesabınızdaki isim aynı olmazsa ödeme konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz hatta hesabınız bile kapatılabilir. Bu nedenle gerçek bilgilerinizi kullanmalısınız ve dürüst olmalısınız. Aklınıza Skrill heabımı da başka açarım ne olacak gibi bir düşünce geldiyse bu düşünceyi hemen çöpe atın 🙂 Skrill hesabınızdan banka hesabınıza para gönderebilmeniz için banka hesabınızdaki isimle Skrill hesabınıza tanımladığınız IBAN numaranız ve isminizin de aynı olması gerekiyor yoksa Skrill hesabınızda biriken paralarınızı maalesef çekemezsiniz direk çöp olur. Bu sitelerin güvenliği konusunda endişeleri olan kişiler için şunu söyleyebilirim. Yıllardır hem Skrill hemde Clixsense ile çalışıyorum ve düzenli olarak para alıyorum yazının sonunda ödeme kanıtları başlıklı bölümden bunu anlayabilirsiniz. Bu nedenle endişe etmenize gerek bulunmuyor. Buna rağmen eğer paranoyak bir kişiliğe sahipseniz yazının devamını okuyup zamanınızı harcamamanızı tavsiye ederim 🙂

Mobil oyun ve uygulamaları deneyerek para kazanmak.

Offers menüsünden, Clixsense’nin anlaşmalı olduğu firmalar üzerinden şimdilik OfferToro, Wannads, AdGate ve Kiwiwall firmaları tarafından sunulan uygulama ve oyunları deneyerek ClixCent kazanabiliyorsunuz. 100 ClixCent 1$ değerinde eğer ben mobil ile çok fazla haşir neşirim derseniz bu görevlerden ortalama günlük 5-6$ kazanmak çok kolay.

ClixAddon aracılığıyla para kazanmak

RESİM 1

Resim 1 de gösterilen 13 numaralı alandan ClixAddon browser eklentisini indirerek özel hediyeler kazanabiliyorsunuz. 15 Numaralı alandan aktif olarak ne kazandığınızı ve neler yapmanız gerektiğini izlemeniz mümkün. Örneğin 10 adet Görev, 2 adet Anket ve 2 adet Uygulama Denemek görevleri örnekteki günlük görevler bu görevler değişebiliyor siz bu görevleri günlük eksiksiz olarak tamamlarsanız bonus ücret veriyor. Ayrıca ClixAddon eklentisini günlük 3 saat ve tüm görevleri eksiksiz bir şekilde 3 gün üst üste tamamlarsanız ClixAddon büyük bonusunu kazanıyorsunuz.

ClixAddon Eklentisi

Video ve reklam izleyerek para kazanmak

Bu bölümde bu aralar pek görev gelmiyor fakat Offers menüsünden Clixsense anlaşmalı firmalarını takip ederek video izleyerek para kazanmanız da mümkün.

Web siteleri ziyaret ederek para kazanmak

Yine Offers menüsünden SuperRewards firmasının teklifleri üzerinden Video ve Slideshow alanlarıından web sitesi ziyaret ederek belirli ClixCent ler kazanabiliyorsunuz. Fakat yukarıda bahsettiğim Video izlemek gibi şimdilik bu alandan da pek görev gelmiyor. Firmaların reklam verenlerle anlaşmalarına bağlı olarak buralarda görevler sunuluyor o nedenle beklemekten başka çare bulunmuyor. Zaten diğer firmaların ve Clixsense’nin görevlerini yaparak boş kalmanız pek olası değil.

Referans yoluyla para kazanmak

referans yoluyla para kazanmak

Eğer bir web sitesi sahibiyseniz veya sosyal medyada çok fazla takipçileriniz varsa bunu neden değerlendirmeyeceksiniz ki. Affiliates menüsünden size özel oluşturulmuş referans linkinizi paylaşarak sisteme alt üyeniz olarak üye topladığınızda kişi başı 0.10$ para kazanabiliyorsunuz.

Oyun Oynamak (Buradan Para Kazanılmıyor)

Oyunlar

Görev yapmaktan sıkılırsanız Games menüsünden oyunlar alanını ziyaret ederek veya Bitlikutu Oyunlar sayfamızı ziyaret ederek yüzlerce kurulum gerektirmeyen anında oynayabileceğiniz oyunlarla biraz kafa dağıtabilirsiniz.


6- Clixsense’de biriken paralarımızı nasıl çekebiliriz ?

Paralarınız 10$ ı bulduğu zaman çeşitli para çekme yöntemleri mevcut. Bu yöntemler arasından ben Skrill üzerinden para çekme yöntemini kullanıyorum ve bu zamana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım. Para çekme talebinde bulunduktan 2 gün sonra param Skrill hesabıma aktarıldı.

Eğer Skril hesabınız yoksa veya nasıl açılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki makaleden Skrill Hesabı Nasıl Açılır detaylı bilgiye yada direk Skrill üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz.

Skrill Hesabı Nasıl Açılır ?

*******

Skrill Hesabı Açmak İçin Tıklayınız

nasıl para çekilir

Paramız 10$ olduktan sonra tek yapmamız gereken şey yukarıdaki resimde görünen How will I get Paid? yazısı değişiyor ve Transfer Payments gibi bir yazı oluyor. Bu butona basar basmaz o anda bakiyenizde bulunan tutar hesabınıza aktarılmak üzere işleme alınıyor ve en geç 3 iş günü içerisinde profil ayarlarınızda belirttiğiniz ödeme yöntemindeki hesabınıza aktarılıyor.

Yukarıdaki resimde sıralamaları takip ederek profil ayarlarınızdan ödeme yönteminizi ayarlayabilirsiniz. Skrill hesabınızı ayarlamak için Skrill’e üye olduğunuz mail adresinizi ilgili alana yazarak Update demeniz yeterlidir.


7- Ödeme kanıtları

ClixSense üzerinden 13 Mart 2018 saat 09:16 da çekme talebinde bulundum.

14 Mart 2018 tarihinde Skrill hesabıma param yatırıldı.


8- İnternetten para kazanma konusuyla ilgili yazılmış diğer makaleler ?

Aşağıdaki başlıkları senin için buldum belki ilgini çeker !

1 Yorum

Yorum yaparak düşüncelerini bildirmek ister misin ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!!!

Reklamları engellemek için eklenti kullandığınızı belirledik. Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop