Steamdeki Parayı Nakite Çevirme

Yeni yayınlanan Steam’den Bedava Oyun Nasıl Alınır! yazımızı okumadıysanız BURADAN ulaşabilirsiniz.

Steamdeki Parayı Nakite Çevirme 2018 başlıklı bu yazıda Steam üzerinden oyun oynayarak cüzdanınızda biriktirdiğiniz paraları farklı bir yöntem kullanarak nasıl nakite çevirebileceğinizi anlatmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi Steam nakit çekim işlemine izin vermiyor. Bu nedenle biriken paralarınıza sadece Steam üzerinden oyun alabiliyorsunuz ve birçok kişi biriken paralarını nakite çevirmek için forumları kullanarak oyun almayı düşünen kişilere oyunu alıp biraz aşağısına satarak oyunu hediye olarak gönderip parasını nakite çeviriyor. Bu, bildiğimiz hem uzun hemde riskli olan klasik yöntem fakat ben bu yazıda bundan bahsetmeyeceğim.

Steamdeki parayı nakite çevirmek için geniş bir item pazarı ve çok eskilerden gelen köklü bir oyun olan Knight Online’yi kullanacağız böylece kayıpsız yada çok az bir kayıpla Steamdeki parayı nakite çevireceğiz.

Bu yöntemi kullanabilmemiz için ihtiyacımız olan tek şey Steam Knight Online’de herhangi bir sunucuda 35 Level bir karakter. Karakteri açarken aşağıda vereceğim Gb satabileceğiniz sitelerden kontrol ederek hangi sunucuda Gb daha değerli değerlendirip o sunucuda açmanız sizin açınızdan daha fazla kar etmenize sebep olacaktır. Ben şuan Cypher sunucusunu kullanıyorum.

Neden 35 level diye soranlar için Steam Knight Online’de pazar kurabilmemiz için en az 35 Level bir karaktere ihtiyacınız bulunuyor. (Bir karakteri 35 levele 1 saatte çok rahat görevleri yaparak getirebilirsiniz.) Daha sonra bu karakter üzerinden sürekli steamdeki parayı nakite çevirebilirsiniz.

knight-online-steam-server

Yöntem şu şekilde çalışıyor;

Steamde biriken paralarınıza Steam Knight Online PUS (Power up Store) dediğimiz alandan oyun içerisinde hızlıca oyun parasına dönüştürebileceğimiz satılabilecek premium itemlerden alıyoruz. Daha sonra bu itemleri oyun pazarında satarak oyun parasına çeviriyoruz ardından çevirdiğimiz oyun paralarını bu oyunun ticaretini yapan aşağıdaki linkini verdiğim güvenilir firmalara anında satarak gerçek paraya çeviriyoruz. Aslında biraz uzun gibi görünüyor fakat bu şekilde risksiz ve hızlıca steamdeki paranızı nakite çevirebilirsiniz.

Daha önce Knight Online oynayanların aşina olduğu bu yöntemi hiç bilmeyenler aşağıdaki detaylı anlatımdan faydalanabilir.

PUS’dan Steam cüzdanındaki paralarla Knight Cash Almak

Sol alt köşede bulunan M simgesine basarak Power Up Store‘yi seçip açıyoruz.

Recharge Knight Cash yazan butona basıyoruz.

Daha sonra açılan pencereden Steam cüzdanımızda bulunan tutar kadar veya Steam cüzdanınızdan ne kadar parayı çekmek istiyorsanız o kadarlık Knight Cash’i seçip ödeme sayfasına geçiyoruz.

Ödeme sayfasında ödeme şekli olarak Steam Cüzdanım‘ı seçip ödemeyi tamamlıyoruz.

Şuan için 30$ lık 3000 Knight Cash alıp PUS dan 2999KC ye DC Premium almak en karlısı. Kısaca bir hesap yapalım. Bugün dolar kuru 5

,65₺ 30 dolar ise 169,5₺ yapıyor.

Şuan Cypher sunucusu için 1gb anında satışta 31₺.

DC Premium şuan 520m ye satılıyor. Bu durumda 520m yani 5.2gb X 31₺ = 161,2₺ yapıyor. Biz 30$ ‘ı 169,5₺ ye almıştık 169,5₺ – 161,2₺ = 8,3₺ zararımız oldu böylece steamdeki paramızı nakite çevirmiş olduk ve haftalarca birilerine oyun satsak da steamdeki paramızı nakite çevirsek diye beklememiş olduk. Aradaki 8,3₺ zararımızı da Knight Online komisyonu sayabiliriz 🙂 KO piyasasına göre bu işten kar bile etmeniz mümkün çünkü bir ara DC Premium fiyatı pazarda 7Gb ye kadar çıkmıştı.

Knight Online oyun parası satabileceğiniz benim kullandığım güvenilir siteler;

Satış yapacağım zaman yukarıdaki sitelerden hangisi Gb yi daha fazla fiyata alıyorsa ona satış yapıyorum üçü de güvenilirdir. Umarım faydalı olmuştur. 🙂

Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle esen kalın.

Aşağıdaki başlıkları senin için buldum belki ilgini çeker !

1 Yorum

Yorum yaparak düşüncelerini bildirmek ister misin ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!!!

Reklamları engellemek için eklenti kullandığınızı belirledik. Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop