RoadMaster Türk Kamyon Oyunu (Hastasına ve Arayana Özel)

RoadMaster Türk Kamyon Oyunu (Hastasına ve Arayana Özel)

Öncelikle herkese merhaba.

Bir forumdan istek üzerine bu yazıyı ve oyunu paylaşıyorum telifi varsa iletişim bölümünden bildirilmesi ve oyunun gerçek sahibi olduğunun ıspatlanması (Chip dergisi) üzerine kaldırabilirim.

Chip Şubat 2001 Cd sinde ücretsiz yayınlanmış olan RoadMaster oyununu tam 17 yıllık arşivden çıkarıp orjinal Chip CD sinden yükleyerek isteyenler için paylaşıyorum.

Oyun hakkında kısa bir bilgi:

Önemli:

Oyun çok eski olduğu için bir sanal pc programı kullanarak Windows 98 veya Windows ME ‘de ve 800×600 px çözünürlükte açmanız gerekiyor. Daha yüksek bir işletim sisteminde açmaya çalıştığınızda yüksek ihtimal hata verecektir. Bahsettiğim yöntemi ben uyguladım ve oyun sağlam bir şekilde çalışıyor. Zaten video ve resimler aşağıda linklerini verdiğim dosyaların kurulumundan sonra çekilmiştir. Gerekli indirme linklerini yazının sonunda topluca bulabilirsiniz.

Oyun Hakkında

Türk yapımı olan ve tamamen Türkçe olan bu oyunda bir nakliye şirketiniz var ve bu nakliye şirketinize yeni kamyonlar ekleyip dünya haritası üzerinde rotalar oluşturarak para kazanıp kamyon filonuzu genişletme çabası içerisindesiniz.

Fakat bunu yaparken biraz dikkatli olmanız gerekiyor. Kamyonlarınızı aşırı hızlı bir şekilde gönderdiğinizde kaza yapma ihtimalleri, radara düşme ihtimalleri veya kamyonların arıza verme ihtimalleri var.

Ara sıra size yasa dışı nakliye teklifleri geliyor taşımayı kabul ederseniz yüksek paralar teklif ediyor fakat polise yakalanma ihtimaliniz çok yüksek yakalandığınızda tamamen kamyonunuzdan ve şöförünüzden oluyorsunuz bunun için özel Jip kullanmanız gerekiyor.

Ayrıca bir kamyonu boş bıraktığınızda şöförler beklemekten sıkılıp kaçabiliyorlar. Bunun yanı sıra teslimatı tamamladığınızda size telefon geliyor ve şöför Abbas ? size durumu bildiriyor.

Hesaplarınızı takip edebilmeniz için masanın üzerinde ajandanız bulunuyor buradan şirketinizin muhasebesine para giriş çıkışlarına detaylı olarak bakabiliyorsunuz. Bir de ofisinizde bilgisayarınız bulunuyor. İşte yeni kamyon alımlarınızı bu bilgisayar aracılığı ile yapıyorsunuz.

Bilgisayara girdiğinizde browser adres satırının sonundaki küçük üçgene bastığınızda gezebileceğiniz sitelerin listesi açılıyor. Buradan kamyon pazarına, maillerinize, arkadaşlık sitelerine vs. ulaşıyorsunuz. Örneğin arkadaşlık sitesinden bir kişiye teklif gönderdiğinizde bir süre sonra yine bilgisayardaki mail adresinize olumlu veya olumsuz cevabını gönderiyor. Oyunda daha başka sürprizler de mevcut bunları da siz oynayarak bulabilirsiniz.

Zaten bu oyunu arayan ve indirenler nelerin olduğunu az çok bilen ve daha önce tadını almış olan kişilerdir diyor ve sözü fazla uzatmadan aşağıda indirme linklerini ve yapmanız gereken adımları paylaşıyorum.

Şimdiden iyi oyunlar dilerim tamamen özgün olarak paylaşmış olduğum sitedeki diğer yazılarıma bakmayı ve sitede olmayan içerikler için YouTube kanalımı ziyaret etmeyi unutmayın. 🙂

Oyun İçinden Resimler

Oyun Videosu

İndirme Linkleri

VMware Workstation Pro (Sanal PC) İNDİR Windows 98 SE İSO Kurulum Dosyası İNDİR
Windows 98 Second Edition KEY
RW9MG-QR4G3-2WRR9-TG7BH-33GXB
RC7JH-VTKHG-RVKWJ-HBC3T-FWGBG
ROADMASTER Kurulum Dosyası İNDİR (Full Sürüm) ROADMASTER Kurulum Dosyası İNDİR (Kısıtlı Sürüm)

Kurulum Aşamaları

  1. VMware Workstation Pro (Sanal PC) yi kuruyoruz.
  2. Windows 98 SE İSO Kurulum Dosyasını kullanarak VMware Workstation’a Windows 98 imizi kuruyoruz gerekli keyler yukarıda verilmiştir. Windows kurulumu bittikten sonra VM Sekmesi altından Install  VMware Tools… seçerek VMware Workstation’ın windows 98 driverlerını yüklüyoruz.
  3. ROADMASTER Kurulum Dosyası setup.exe yi kurmuş olduğumuz Windows 98’imizin içerisine sürükleyip bırakıyoruz ve normal bir şekilde kurulumunu yapıyoruz.
  4. Oyunun keyfini çıkarıyoruz 😉

Aşağıdaki başlıkları senin için buldum belki ilgini çeker !

4 Yorum

  1. Erdem

    Paylaşım için çok teşekkürler. Mümkünse kısıtlı sürümü de yanında paylaşır mısınız? Çok güzel anılarım vardı özellikle o versiyonunda. Tekrar görmeyi çok isterim 🙂 Teşekkürler

    Yanıt

Yorum yaparak düşüncelerini bildirmek ister misin ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!!!

Reklamları engellemek için eklenti kullandığınızı belirledik. Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop