Crossout Nasıl Oynanır ?

crossout nasıl oynanır crossout nasıl oynanır crossout nasıl oynanır crossout nasıl oynanır crossout nasıl oynanır crossout nasıl oynanır crossout nasıl oynanır crossout nasıl oynanır crossout nasıl oynanır crossout nasıl oynanır crossout nasıl oynanır crossout nasıl oynanır

Merhaba,

Bugün bir çok oyuncusu bulunan 2017 yılında piyasaya sürülen ve herkes tarafından sevilen ücretsiz bir oyunu inceleyeceğiz.

Crossout

Crossout kıyamet sonrası bir senaryoya daha doğrusu yapıya sahip. Bu oyunda amacımız tamamen size verilen temel malzemelerle kendi savaş arabamızı yaparak diğer oyuncularla savaşmak.

Tabi burada size verilen malzemeler deyince aklınıza sabit üç beş parça malzeme gelmesin yüzlerce parça mevcut.

Oyunda 3 alt 3 de üst olmak üzere 6 kademe mühendis bulunmakta. Birde sabit olanla birlikte toplam 7 mühendisimiz var.

Bu mühendislerimiz sayesinde ücretsiz parçalar ve çeşitli materyaller ile üretebileceğimiz yüksek kaliteli silahlara, araçlara vs. ulaşabiliyoruz.

Her mühendis kendine özgü tasarıma sahip olan parçalar sunmakta, detaylı bilgiye ulaşmak için yazıyı okumaya devam edin.

Oyunda üretebileceğimiz yukarıdaki resimde görüldüğü üzere Sıradan (Common), Nadir (Rare), ve Destansı (Epic) olarak 3 ana kalitede silahlar ve araç gereçler bulunmakta. Destansı parçalarda kendi içinde Efsanevi (Legendary) ve oyunun en değerli parçaları olan Relic parçalara ayrılmakta.

Mühendis gruplarımız sırasıyla şu şekilde;

Sabit Mühendis

Yukarıda ki resimde bulunan hatun kişi tüm oyuncuların mecburi olarak geliştirdiği sabit mühendisimiz.

Lunatics – Psycho Pete

Lunatics, Firestarters yüksek mühendisinin alt kademesi. Firestarters tasarımı hoşunuza gidiyorsa Lunatics’i 10 levele getirmeniz gerekiyor daha sonra Firestarters açılacaktır.

Nomads – Ulysses

Nomads, Dawn’s Children yüksek mühendisinin alt kademesi. Dawn’s Children tasarımı hoşunuza gidiyorsa Nomads’ı 10 levele getirmeniz gerekiyor daha sonra Dawn’s Children açılacaktır.

Scavengers – Scar AB

Scavengers, Steppenwolfs yüksek mühendisinin alt kademesi. Steppenwolfs tasarımı hoşunuza gidiyorsa Scavengers’i 10 levele getirmeniz gerekiyor daha sonra Steppenwolfs açılacaktır.

Firestarters – Odegon (Yüksek Mühendis)

Lunatics başlığına bakınız.

Dawn’s Children – Riley (Yüksek Mühendis)

Nomads başlığına bakınız.

Steppenwolfs – Ironhand (Yüksek Mühendis)

Scavengers başlığına bakınız.

Oyunda her mühendisin kendine özel silahları bulunmakta. Bu silahları üretebilmek için mutlaka ilgili mühendisi geliştirmeniz gerekiyor. Eğer üretmek istemezseniz pek tabi ki diğer oyuncuların üretip Markette sattıkları silahları da alabilirsiniz.

Market

Market kısmında adından da anlaşılacağı üzere oyunda bulunan bütün eşyaların silahların vs. hepsini alıp satabileceğiniz alandır. Sadece Mühendislerin ücretsiz verdiği parçaların alım satımını yapamazsınız. Aslında oyun ilk çıktığında sanırım o parçalarında alışverişi yapılıyordu fakat ne olduysa iptal etmişler. Resimde görülen soluk simge.

Yukardaki simgelere hızlıca bir göz atacak olursak simgelerde ki küçük resimlerden anlaşılacağı üzere;

 1. Simgeden Araç kabinleri alıyoruz.
 2. Simge Silah kategorisi.
 3. Simge Motor, Radyatör Güç Kaynağı vs. aldığımız Upgrade kategorisi.
 4. Simge Resimden de anlaşıldığı gibi tekerler.
 5. Simge yukarıda bahsetmiştim Mühendislerin ücretsiz verdiği parçalar.
 6. Simge Dekor kategorisi.
 7. Simge Boyalar.
 8. Simge Üretim yapmak için gereken sarf malzemeler.
 9. Simge Tüm parçaları gösterir

Simgelerin hemen yanındaki renklere gelecek olursak.

 1. Koyu Gri – Base parçalar
 2. Beyaz – Common (Sıradan) parçalar
 3. Mavi – Rare (Nadir) parçalar
 4. Eflatun – Epic (Destansı) parçalar
 5. Sarı – Legendary (Efsanevi) parçalar
 6. Turuncu – Relic parçalar

Storage (Garaj)

Sahip olduğumuz tüm parçalara Storage kısmından ulaşabilir, Base parçalar haricindeki tüm parçaların alım satımını buradan yapabiliriz. Base parçalar yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere sol alt tarafında küçük bir simge mevcut, bu simgenin olduğu parçaları satamayız anlamına geliyor.

Shop

Shop alanı gerçek para ile satılan itemlerin, paketlerin, oyun paralarının bulunduğu kısım.

Exhibition

Exhibition bir nevi fuar alanı gibi bir şey. Burada kendi yapmış olduğunuz aracınızı diğer oyuncuların beğenisine sunabilir, veya diğer oyuncuların sergiye koyduğu araçlarına bakabilir, indirebilir ve gerekli parçaları sağlamanız durumunda sizde aynı aracı yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Challenges (Görevler)

Oyunda Günlük ve haftalık olmak üzere bazı görevler bulunuyor. Bu görevleri düzenli olarak kaçırmadan yapmaya çalışın. Çünkü sizin en büyük gelir kaynağınız bu görevlerden olacak. Peki görevleri yapınca nasıl para kazanacağız dediğinizi duyar gibiyim.

Görevleri yaptıkça oyun size Engineer Badge adında rozetler veriyor. Bu rozetlerle de yukarıda görünen Badge Exchange alanından aşağıdaki gibi ödüllere ulaşıp satarak veya kullanarak kısa zamanda gelişebiliyorsunuz.

Mesela Scrap yani oyunun üretim yapmak için en temel, gerekli olan parçaları (çok hızlı satılır) 500 Scrap için 300 Badge gerekiyor.

OYUNA GELDİK!

Öncelikle BUILD kısmından aracımızı yapmamız gerekiyor. Daha sonra yaptığımız araçla BATTLE kısmından savaşlara ve görevlere ulaşabileceğimiz harita ekranına geçiş yapıyoruz.

Build kısmından detaylı araç nasıl yapılır günlük görevler nasıl yapılır, savaşa nasıl girilir hepsine ve daha fazlasına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Crossout hem PC de hemde PS4 Plus üyesi olanların ücretsiz oynayabileceği şiddetle tavsiye ettiğim güzel vakit geçirebileceğiniz bir oyun diyerek yazıyı sonlandırıyorum. Oyunu indirmek isteyenler için aşağıya oyunun resmi sayfasının linkini koyuyorum.

Sağlıcakla kalın dostlar. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle… 🙂

crossout indir,crossout giriş,crossout gameplay,crossout sistem gereksinimleri,crossout türkçe,crossout nasıl oynanır,crossout nasıl bir oyun,crossout inceleme,crossout youtube,crossout oynanış,crossout oyna,savaş oyunları,araba oyunları,araba yapma oyunu,araba tasarlama oyunu,ücretsiz araba oyunları,en iyi araba oyunları,en iyi araba oyunları pc,crossout türkçe oyna,crossout arkadaş ekleme,crossout builds,crossout download pc,crossout factions,crossout nasıl oynanır,crossout nasıl oynanır,crossout nasıl oynanır,crossout nasıl oynanır,crossout nasıl oynanır,crossout nasıl oynanır

CROSSOUT – DOWNLOAD

Aşağıdaki başlıkları senin için buldum belki ilgini çeker !

Yorum yaparak düşüncelerini bildirmek ister misin ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!!!

Reklamları engellemek için eklenti kullandığınızı belirledik. Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop