Bilgisayarını Açık Tut Para Kazan

Bilgisayarını Açık Tut Para Kazan

Bu yazımda sizlere biraz Bitcoin ve Altcoin madenciliğinden bahsetmek istiyorum. Eğer bilgisayar kullanma yeteneğine sahip biriyseniz (profesör olmanıza gerek yok) bu makalenin sonunda sizde madencilikten para kazanıyor olacaksınız bu konuyu en basit şekilde anlatmaya çalışacağım.

Bu yazıdaki başlıklara hızlı erişim linkleri:

Öncelikle kısaca Bitcoin ve Altcoin olayına yüzeysel bir değinelim.

Nedir bu Bitcoin ve Altcoinler ?

Bitcoin bildiğiniz üzere artık tüm dünyada tanınan ve birçok alanda kullanılabilen Kripto Para olarak bilinen dijital bir para birimidir yani basılı bir nüshası bulunmamaktadır. Bazılarınızın aklına -İyide kardeşim basılı değilse biz bunu nasıl kullanacağız? Şeklinde sorular gelebilir. Kullanma aşamaları o kadar geniş ki dijitalde olsa yeter ki paranız olsun her şekilde kullanabilirsiniz. Buna birkaç örnek vermek gerekirse mevcut Bitcoinlerinizi borsa üzerinde değerlendirebilir birçok Bitcoin ile alışveriş yapan siteler üzerinde harcama yapabilir, veya Bitcoinlerinizi nakit para birimine çevirerek harcama yapabilirsiniz.

Altcoinler ise Bitcoinin çıkarılması artık çok zorlaştığı için piyasaya sürülen Bitcoin alternatifleridir. Bunlara birkaç örnek vermek gerekirse son zamanlarda yıldızları parlayanlar Ethereum, Monero, Bytecoin, FantomCoin gibi binlercesi. Bu listeden tüm Altcoinlerin anlık piyasa değerlerini ve detaylarını görebilirsiniz.

Peki bu Kripto Paralara nasıl sahip olabiliriz?

İşte burada tam olarak dijital para madenciliği dediğimiz olay devreye giriyor. Kripto paraların çıkarılabilmesi için enerji ve işlemci gerekmektedir. -İyide neden? Dediğinizi duyar gibiyim hemen açıklayayım. Kripto para dediğimiz şey aslında bir sayıdan ibaret bu öyle bir sayı ki başka eşi benzeri yok siz de bilgisayarınızın işlemcisini veya ekran kartının işlemcisini ve doğal olarak bunların çalışması için gereken enerjiyi kullanarak bu sayılara ulaşmaya çalışıyorsunuz. Yani kısaca bilgisayarınızın işlemcisi veya ekran kartı ne kadar kuvvetliyse o kadar fazla üretebiliyorsunuz. Şimdilik bu kadarlık açıklama yeterli sanırım Kripto Para tarihçesiyle ilgili ayrı bir yazımda detaylıca bahsedeceğim biz asıl konumuza para kazanma olayına dönelim.

Madenciliğe Başlıyorum!

Kripto para madenciliğinin birçok çeşidi bulunsa da ben size en basit, kolay ve ödeme konusunda güvenilir olan bir yöntemden bahsedeceğim. Bunun için 3 adet siteye ve bir programa ihtiyacınız var. Bunlar;

 

Yapacağımız işlemler sırasıyla şu şekilde olacak;

İşlem biraz uzun gibi görünse de gayet basit ve kolay;

Öncelikle Minergate sitesine üye olarak başlıyoruz.

Buraya tıklayarak MinerGate sayfasına ulaşabilirsiniz.

MinerGate Sitesine Nasıl Üye Olunur ? (Resimli Anlatım)

Minergate Anasayfa
Sağ üst alandaki Sign up butonuna tıklıyoruz

minergate-kayıt
Sign up butonuna bastıktan sonra E-mail adresimizi ve Şifremizi ilgili alanlara girerek Ben robot değilim alanını işaretleyip, Sign up & start mining butonuna basıp hesabımızı oluşturuyoruz.

Resimde gösterilen kırmızı alandaki Email is not verified linkine tıklayarak e-mail adresimize, minergate tarafından mail doğrulama linkinin gönderilmesini istiyoruz.

minergate-mail-dogrula
Mail adresimize Minergate tarafından gönderilen aktivasyon mailimizi açıyoruz.

Resimde gösterilen linke tıklayarak mail aktivasyonumuzu yapıyoruz.

MinerGate Madencilik Programı Nasıl İndirilir ve Kurulur ? (Resimli Anlatım)

Resimde gösterilen Downloads menüsüne tıklıyoruz.

İşletim sistemimize uygun olan mining programını indirmek için Get It butonuna tıklıyoruz.

İndirdiğimiz dosyaya çift tıklayarak kurulumu başlatıyoruz. (Bazı antivirüs programları işlemci ve ekran kartına direk müdahale ettiği için programı zararlı yazılım olarak engelleyebilmekte böyle bir durumla karşılaşırsanız antivirüs programınızı durdurarak kurulum yapınız.)

Kuruluma İleri > diyerek devam ediyoruz.

Kuruluma kullanım şartlarını Kabul Ediyorum diyerek devam ediyoruz

Minergate programının hangi kullanıcılar tarafından görelebilir olacağını seçiyoruz (Bilgi sahibi değilseniz seçili olan kalsın) İleri > diyerek devam ediyoruz.

Minergate programının nereye kurulacağını seçiyoruz (Bilgi sahibi değilseniz seçili olan kalsın) İleri > diyerek devam ediyoruz.

Programlarda listelenirken isminin ne olacağını belirliyoruz. (Bilgi sahibi değilseniz seçili olan kalsın) Kur butonuna basarak kurulumu başlatıyoruz.


Bitir butonuna basarak kurulumu tamamlayıp MinerGate programımızı çalıştırıyoruz.

Email alanına yukarıda siteye kaydolurken kullandığımız mail adresimizi yazıyoruz ve Start mining butonuna tıklıyoruz.

Start smart mining butonuna basarak hızlı bir şekilde en çok para kazandıran altcoinin madenciliğine başlıyoruz.

Mevcut en fazla kar bırakan XMR (Monero) olduğu için otomatik olarak program onu seçip mininge başladı.

View menüsünü kullanarak çıkarmak istediğiniz diğer altcoinlere ulaşabilirsiniz

Çekiç simgesine tıklayarak View menüsünden eklenmiş olan aktif ve pasif tüm altcoinlerin listesine ulaşabilirsiniz.

Madencilik programımızı kurduk hayırlı uğurlu olsun bu saatten sonra yapmanız gereken tek şey bilgisayarımızı açık bırakarak altcoinlerin çıkmasını beklemek.

Kazandıklarımı nasıl takip edebilirim ?

MinerGate programımız alt tarafta çalışa dursun bizde anlık olarak ne kazandık ona bakalım.

Tekrar MinerGate sitesine dönüyoruz.

 

1 ve 2 numaralı alanda gösterilen Dashboard alanı bilgisayarımızda çalışmakta olan mining programından gelen verileri izleyebileceğimiz ekrandır.

3 numaralı alan Account balance hak edilen hemen çekebileceğiniz miktarı temsil ediyor ben az önce çekim işlemi yaptığım için 0.00000000 görünüyor. 

4 numaralı alan bu zamana kadar toplam ne kadarlık para kazandığımızı gösteriyor. (Çektiğimiz tutar dahil).

5 numaralı alan bilgisayarımızda kurulu olan MinerGate programı anlık olarak şuan ne kadarlık altcoin üretiyor hashrate cinsinden onun miktarını görüyoruz.

6 numaralı alanda ise henüz onaylanmamış altcoin miktarını ve bu zamana kadar ne kadar altcoin çıkartmışız toplamda onun miktarını gösteriyor.

 

Peki bu miktarlar ne kadar yapıyor nasıl öğrenebilirim ? Diye soruyorsanız bu konuda da  MinerGate kolaylık sağlamış tutarların hemen yanında BTC yazan yere tıkladığımızda mevcut tutarların Dolar ve Euro karşılığını otomatik çevirerek bize sunuyor.

Ne kadar kazanacağım ?

Ne kadar kazanacağımızı anlamak için sitede bir hesap makinesi bulunmakta aşağıda resimde gösterilen yerden bu hesap makinesine ulaşabilirsiniz.

minergate hesap makinesi

1 numaralı alandan ne kadar kazanacağımızla ilgili hesap makinesine ulaşıyoruz.

2 numaralı alandan kripto paraları seçiyoruz.

3 numaralı alandan saniyelik bilgisayarımızın ürettiği hashrate miktarını yazıyoruz. (MinerGate programında anlık üretilen miktar)

4 numaralı alanda üretim şeklimizi H/s olarak ayarlıyoruz. (Eğer üretim miktarınız miner rigler gibi yüksekse ilgili üretim miktarının ölçüsünü seçiniz)

5 numaralı alandan para birimini Dolar olarak seçiyoruz.

6 numaralı alandan saatlik

, günlük, haftalık olarak durumlarını görebiliyoruz. Üstteki kalın yazılı olan rakamlar üreteceğiniz altcoin miktarını altındaki rakamlar ise mevcut piyasa değerinden dolar olarak ne kadar olduğunu göstermektedir.

Nasıl Para çekerim ?

Sıra geldi çıkardığımız altcoinlerimizi nakit paraya çevirmeye. Bu işlem için 2 siteye ihtiyacımız var birincisi Freewallet ikincisi ise Paribu veya BTCTurk(yazıda çekme işlemini Paribu üzerinden anlatacağım)

 

Öncelikle Freewallet cüzdanından hesap açıyoruz.

Buraya tıklayarak Freewallet üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz.

Freewallet Nasıl Üye Olunur ?

Freewallet sitesinden üyelik almamızın nedeni burada tüm çıkardığınız altcoinleri gönderebileceğiniz cüzdanların hepsini destekliyor olması aynı zamanda Minergate sitesi ile anlaşması olması nedeniyle hızlı bir şekilde altcoin transferi yapabiliyor olmamız.

 

Yukarıda anlattığım “MinerGate Sitesine Nasıl Üye Olunur (Resimli Anlatım)” başlığındaki adımların aynısını kullanarak (email,şifre,aktivasyon vs.) Freewallet üyeliğimizi oluşturuyoruz. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

 

freewallet dashboard


Öncelikle Dashboard menüsünde bulunan Receive sekmesine tıklayarak mevcut altcoin cüzdanlarımızı listeliyoruz.

freewallet-wallets
Listelenen cüzdanlar içerisinden ürettiğimiz altcoinimizi göndereceğimiz adresimize üstüne tıklayarak ulaşabiliriz. Buradaki bilgiler ile MinerGate ve tüm miner siteleri üzerinden transfer yapabileceğiniz gibi aynı zamanda eğer altcoinlerinizi sadece MinerGate üzerinden gönderecekseniz MinerGate‘in, Freewallet ile anlaşması olduğu için sadece Freewallet‘e üye olurken kullandığınız mail adresinizi yazmanız yeterli olacaktır.

MinerGate sitesinden çıkardığımız altcoinleri Freewallet hesabımıza göndermek,

Freewallet üyeliğimizi oluşturduktan sonra Minergate‘de biriken altcoinlerimizi artık buradaki cüzdanımıza gönderebiliriz.

MinerGate’deki Biriken Altcoinlerimizi çekmek için 2 yöntem bulunmakta 1. yöntem herhangi bir X cüzdanınıza transfer etmek 2. yöntem ise Freewallet hesabınıza transfer etmek. Ben bu yazıda 2. yöntemi yani Freewallet hesabına transfer işlemini kullanacağım.


 

1. Yöntem :  Withdraw butonu ile transfer

İlgili alanlara çekeceğiniz miktarı ve cüzdanınızdaki hangi altcoin transferini yapacaksanız o cüzdanın bilgilerini yazarak çekme işlemini yapabilirsiniz. (Dikkat edilmesi gereken nokta çekeceğiniz altcoini o hesabın cüzdanına göndermek yani Monero madenciliği yapıyorsanız Monero cüzdanınızın bilgilerini girerek transfer ediyorsunuz.)

2. Yöntem Freewallet Transfer (Tavsiye edilir)

1. Yöntemden daha basit ve yanlış cüzdana transfer yapma gibi riskleri olmayan bu yöntemde çekeceğiniz tutarı ve mail adresinizi girip eğer hesabınıza tanımladıysanız Google Authenticator doğrulama kodunu girip Transfer butonuna basmak. Çektiğiniz altcoin, Freewallet’deki ilgili cüzdanınıza direk transfer ediliyor cüzdan seçimi yapmanıza gerek yok. (Dikkat edilmesi gereken nokta Freewallet hesabında tanımladığınız mail adresinizi girmeniz gerekiyor. Min çekim miktarı Monero için 0.005 olarak belirtilmiş) Resimde görüldüğü üzere en son yapmış olduğum transfer işlemi 22-01-2018 tarihinde Freewallet hesabıma aktarılmış durumda.
Transfer ettiğim altcoini Freewallet hesabımdan kontrol ettiğimde herhangi bir kesintinin olmadığını görüyoruz

Freewallet cüzdanımızın içerisinden altcoinlerimizi bitcoine döndermek,

MinerGate üzerinden gönderdiğimiz altcoinimizi (XMR – Monero) Paribu hesabımıza aktarabilmek için Bitcoine çevirmemiz gerekiyor. Bu çevirme işlemini aşağıdaki şekilde yapıyoruz.

freewallet-exchange

1 numaralı alandan Exchange alt menüsünü seçiyoruz.

2 numaralı alandan MinerGate üzerinden madenciliğini yaptığımız ve Freewallet cüzdanımıza gönderdiğimiz, bitcoine çevirmek istediğimiz cüzdanımızı seçiyoruz.

3 numaralı alandan çevireceğimiz cüzdanı yani Bitcoini seçiyoruz ve ileri diyoruz.

1 numaralı alana çevirmek istediğimiz tutarı yazıyoruz.

2 numaralı alan mevcut bakiyemizi göstermektedir.

3 numaralı alan minimum Bitcoin’e çevirilebilecek tutarı göstermektedir. (0.176649552061  XMR bu da şuan itibarı ile yaklaşık 212₺ yapıyor. Buradan anlık TL durumunu öğrenebilirsiniz.)

4 numaralı alan çevirme işlemi karşılığında alınan ücret. (0.02 XMR bu da şuan itibarı ile yaklaşık 25₺ yapıyor. Buradan anlık TL durumunu öğrenebilirsiniz.)

5 numaralı alan Bitcoin olarak Freewallet bitcoin cüzdanımıza geçecek tutarı gösteriyor.

Bitcoine dönderdiğimiz paramızı Paribu BTC hesabımıza göndermek,

Freewallet cüzdanımızda altcoilerimizi yukarıdaki gibi Bitcoine dönderdikten sonra artık istediğimiz hesabımıza Bitcoinimizi gönderebiliriz. Bunun için sadece göndereceğimiz hesabın bitcoin adresi gerekiyor. Ben Paribu’ya göndereceğim için size Paribu hesabı nasıl açılır ve bitcoin adresi Paribu’dan nasıl oluşturulur ve transfer işlemi nasıl yapılır onu göstereceğim.

Şimdi Paribu hesabımızı açalım.

Buraya tıklayarak Paribu üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz.

Paribu’ya Nasıl Üye Olunur ?

paribu üyelik
İstenilen bilgileri girip Kullanım sözleşmesini onaylayarak Hesabımı Oluştur butonuna basıyoruz. Daha sonra yukarıda anlattığım MinerGate Sitesine Nasıl Üye Olunur ? (Resimli Anlatım) alanındaki gibi E-Postamıza gönderilen aktivasyon linkini tıklayarak onaylıyouz.

Üyeliğimizi açtıktan sonra Paribu’da işlem yapabilmemiz için Hesap Ayarları kısmından istenilen kişisel bilgilerimizi girip hesabımızı onaylatmamız gerekiyor.

Paribu Bitcoin Adresi Oluşturma :

Freewallet cüzdanımızdaki Bitcoinleri buraya gönderebilmemiz için bir Bitcoin (BTC) hesabı açmamız gerekiyor.

 

1 numaralı alandan BTC işlemlerini seçiyoruz.

2 numaralı alandan Bitcoin Yatırma seçeneğini seçiyoruz ve Yeni Adres Oluştur butonuna basıyoruz.

3 numaralı alanda gösterilen karışık yazılar sizin Paribu bitcoin cüzdanınızın adresidir. Bu adresi kopyalayarak Freewallet hesabımıza yazacağız.


Freewallet’ten Paribu hesabına Bitcoin Transferi:

Yukarıda Paribu hesabımızda oluşturduğumuz Bitcoin cüzdanımızın adresini kopyalayıp (Bir önceki resimde 3 numaralı alanda gösterilen adres) Recipent yazan kısıma yapıştırıyoruz. From yazan 2 numaralı alandan Bitcoini seçerek (henüz yatan altcoinlerim minimum tutarı karşılayamıyor bu nedenle freewallet hesabımdan bitcoine çeviremediğim için şuan sadece monero cüzdanım görünmekte yukarıda Freewallet cüzdanımızın içerisinden altcoinlerimizi bitcoine döndermek, alanında anlatıldığı gibi çevirme işlemini yaptığımız zaman bu kısımda Bitcoin cüzdanımız görünecek) transfer işlemini yapıyoruz.

Paribu hesabımızdan TL ye döndermek ve daha sonra kendi banka hesabımıza aktarmak.

Bilgisayarını Açık Tut Para Kazan yazımızda son aşamaya geldik. Şimdi sıra Paribu’ya aktardığımız bitcoinlerimizi TL ye çevirip banka hesabımıza aktarmaya geldi.

Öncelikle Freewallet hesabımızdan gelen Bitcoinlerimizi satmamız gerekiyor. bu işlem için:

1 numaralı alandan Kolay Alış-Satış menüsünü seçiyoruz.

2 numaralı alandan Kolay Sat sekmesini seçiyoruz.

3 numaralı alanda ne kadar Bitcoin satacağımızı yazıyoruz.

Son olarak TL ye çevirdiğimiz Bitcoinlerimizi Banka hesabımıza gönderiyoruz.

1 numaralı alanda  Paribu hesabımızda işlem yapabileceğimiz bakiyemiz gösterilmektedir.

2 numaralı alanda gösterilen TL İşlemleri menüsünü seçiyoruz.

3 numaralı alandan Türk Lirası Çekme sekmesini seçiyoruz.

4 numaralı alanda son olarak banka hesap bilgilerimizi (IBAN) ve çekmek istediğimiz tutarı girerek Türk Lirası Çek butonuna basıyoruz. Bir kaç gün içerisinde paranız banka hesabınıza yatmış olacak güle güle harcayın.


Bilgisayarını Açık Tut Para Kazan isimli yazımı burada tamamlıyorum. Özet olarak bu yazıda Bitcoin, Altcoin nedir, Bitcoin, Altcoin madenciliği nasıl yapılır, madencilikte çıkarılan coinler nereye nasıl aktarılır son olarak Türk Lirasına nasıl çevrilir ve çekilir anlatmaya çalıştım umarım faydalı olmuştur. Konuyla ilgili kafanıza takılan bir nokta olursa yorum alanından veya iletişim kanallarımdan bana yazabilirsiniz.

Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle İnternetten Para Kazanmak

Aşağıdaki başlıkları senin için buldum belki ilgini çeker !

4 Yorum

  1. Bitli Kutu
   Bitli Kutu

   Merhaba Mustafa bey,

   Bilgisayarınızın performansı, açık kalma süresi bunlar hep etkileyen faktörlerdir bu nedenle şu kadar kazanırsınız diyemem fakat yazıda belirtmiş olduğum Ne kadar kazanacağım alandaki Minergate sitesi üzerinde bulunan hesap makinesi ile bilgisayarınızın ürettiği hashrate miktarını girerek hesaplama yapabilirsiniz.

   Yazıdaki ilgili alanın linki: https://www.bitlikutu.com/bilgisayarini-acik-tut-para-kazan.html#Ne-kadar-kazanacagim

   Bol kazançlar dilerim.

   Yanıt

Yorum yaparak düşüncelerini bildirmek ister misin ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!!!

Reklamları engellemek için eklenti kullandığınızı belirledik. Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop