Bir Japonla Evlenmeniz İçin 15 Mantıklı Sebep

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 15 Mantıklı Sebep

Yabancı gelin/damat sevdalılarındansanız Japonları da adaylarınız arasına dahil etmenizi sağlayacak 15 eğlenceli sebep.

1. Japonya’da kızlar teklif ediyormuş!

 

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 15 Mantıklı Sebep

Şaka değil gerçek! En azından duygularını karşı tarafa açmak için çekinmiyor Japon kızları. Kimin sizde gönlü var, kimin yok anlamakla uğraşmak zorunda kalmazsınız bir Japon’layken. Ben erkek adamım, kızdan beklemem, adımımı atarım diyorsanız yine şanslısınız çünkü Japonlar bu konuda oldukça netler. Duygularınız karşılıklıysa anında söyleyiverirler, yok ben emin değilim biraz düşüneyim triplerine girmezler. Hoşlanmıyorlarsa da üzgünüm diyip, sizi kırmadan konuyu kapatırlar zaten.

2. Sevgililer Günü’nde hediye almak zorunda kalmazsınız!

 

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 16 Saçma Sebep

Tamam bu biraz yanıltıcı oldu, hemen şöyle açıklayalım; Japonya’da 14 Şubat kadınların erkeklere hediye verdiği bir gündür. Hediye almaktan ziyade çikolata verir ya da kendi elleriyle çikolata, pasta gibi tatlılar hazırlarlar hoşlandıkları kişilere. Ohh ne güzel memleket dediğinizi duyar gibi olsak da hemen sevinmeyni deriz! Zira bunun bir de Beyaz Gün’ü var! Beyaz gün erkeklerin hoşlandıkları kişiye hediye verdiği bir gün olup 14 Mart’ta kutlanır. Bir nevi 14 Şubat’ın rövanşıdır.

Bu iki günde birbirinize hediye verdiyseniz zaten sevgili olacağınız bellidir.

3. El becerileriniz gelişir.

Yemek çubuklarını (Hashi) tutmaya çalışmak, Japonca öğrenip yazmakla (Kanji) uğraşırken bir bakmışsınız en usta cerrahlar kadar gelişivermiş el becerileriniz. Hele bir de müstakbel eşinizle ortak noktalar ilgi alanları yaratmak için Origami’ye bulaşırsanız tamamdır.

4. Zayıflarsınız

Japon mutfağı gibi hafif, sağlıklı bir mutfak bulmak zordur dünyada. Balık yiye yiye zayıflarsınız mis gibi. Japon mutfağını sevmeyenlerdenseniz de zaten açlıktan bir deri bir kemik kalıverirsiniz. Spor salonlarına vereceğiniz para da cebinizde kalır hem.

5. İyi ev hanımı olurlar, ev çekip çevirmeyi iyi bilirler.

 

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 16 Saçma Sebep

Temizlik desen var, yemek desen var, ev ekonomisi desen o da var. Erkeğine iyi bakar Japon kadını, gömleğini ütüsüz koymaz, eve geldiğinde banyonu hazırlayayım mı der. Daha ne yapsın kadın. Geyşa ruhlu millet sonuçta!

6. Yaşlarını göstermez, çabuk çökmezler!

 

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 16 Saçma Sebep

20 yaşındaki kızıyla ikiz gibi görünür bu ırk çoğu zaman. Tamam 50’lerinden sonra yaşlanıyorlar ama o zamana kadar sizin de deriniz pörsümüş olur zaten.

Bizim atalar yine doğru demiş, “bodur tavuk her daim piliç!” derken.

(Görseldeki kadının misal 20 yaşında bir kızı var)

7. Büyüğe saygılıdırlar. Ailenize kendilerini sevdirirler.

 

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 16 Saçma Sebep

Avrupalı zıpır zibidiler gibi aile büyükleri yanında saçma sapan davranmazlar. Bacak bacak üstüne atmaz, saygıda kusur etmezler. Aileniz sevmeyecek, karşı çıkacak diye dert etmenize gerek kalmaz.

8. Eve ayakkabıyla girmezler.

 

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 16 Saçma Sebep

Böyle sebep mi olur demeyin, önemli şeyler bunlar. Daha yeni temizlediğiniz eve sokaktan geldiği ayakkabılarla girse, o güzelim arap sabunlu, çamaşır sulu hijyenik ortam birden hiç olmamışçasına bozulsa hoşunuza gider mi, gitmez! Ya da aileniz, evlerine müstakbel eşinizi o ayakkabıyla alır mı almaz! Sizin evinize bile gelmezler, pistir şimdi orası diye. Yuva yıkar böyle ufak şeyler.

9. Yemekten sonra elinize sağlık derler.

 

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 16 Saçma Sebep

Tam olarak öyle olmasa da yemeğin ardından teşekkür eder, memnuniyetlerini dile getirirler. Emeğinizin boşa gitmediğini, takdir gördüğünü bilmek insanı mutlu eder her zaman. Ülkemizdeki nice kadının en büyük trip kaynağıdır bu. “Nasıl olmuş, beğendin mi ?” gibi soruları sormanıza gerek kalmaz.

10. Eve girerken, çıkarken haber verirler.

 

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 16 Saçma Sebep

-Ben geldim.

-Aa sen mi geldin?

ya da

-Hoşgeldin

-Hoşbuldum

gibi dialogların eksikliğini hissetmezsiniz.

“Kim o?” sorusuna da “ben” cevabını verseler tam Türkler aslında!

11. En son teknolojik yeniliklerden ilk sizin haberiniz olur.

 

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 16 Saçma Sebep

Bir bilmecem var çocuklar acaba nedir nedir? Teknoloji denince akıla…

Tamam şimdi buldum!

Hemen onun adı gelir

Makina

online-pharmacy-uk.com

, robot, teknoloji dediler mi ilk onların ismi akıla gelir. Tüm yeniliklerden anında haberiniz olur. Eviniz uzay üssüne döner.

Eve Hadron Çarpıştırıcısı mı alsak, hem mini boyları da çıkmış…

12. Dünyanın en ilginç televizyon programlarını izlersiniz.

Mutlaka internette görmüşsünüzdür, birbirlerinin ağzına hamam böceği üfleme yarışmasını… O ne ki! Japon televizyonlarında her an böyle uçuk programlara rastlama ihtimaliniz vardır. Televizyon hiçbir zaman sıkıcı olmaz, evde bol bol zaman geçirip, eğlenebilirsiniz. Tabii ki önce Japonca öğrenmeniz lazım. Bilmeseniz bile bakıp gülersiniz gerçi ama olsun, bir dil bir insan….

13. Bir sürü festivale katılırsınız.

 

Japonlarda festival bitmez. Bahar gelir kiraz ağaçlarının çiçeklenmesini kutlarsınız(Sakura Zensen), yaz gelir nehir, deniz vb. kenarında havai fişekleri izlersiniz, derken hayat geçer zaten. Normalinden uçuğuna (penis festivali), neredeyse her şey için bir festivalleri vardır.

14. Dünya güzeli çekik gözlü çocuklarınız olur.

 

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 16 Saçma Sebep

Sırf bunun için bile evlenilir vallahi!

15. İster istemez Anime kültürüne bulaşırsınız.

Bir Japonla Evlenmeniz İçin 16 Saçma Sebep

İleride çocuklarınızla birlikte izleyebileceğiniz bir şeyler olur. Bir bakmışsınız zaten, çocuğunuzdan çok siz izliyorsunuz. olur yani çok da garipsemeyin.

 

Haber : Mynet

Aşağıdaki başlıkları senin için buldum belki ilgini çeker !

1 Yorum

Yorum yaparak düşüncelerini bildirmek ister misin ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!!!

Reklamları engellemek için eklenti kullandığınızı belirledik. Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop