Bir İnsanın Ne Kadar Zeki Olduğunu Anlamanın 5 Yolu

Bir İnsanın Ne Kadar Zeki Olduğunu Anlamanın 5 Yolu

1- Zeki İnsanlar Genellikle Sessiz İnsanlardır!

“Söz gümüşse sükut altındır” sloganıyla hareket ederler ve her söze maydanoz olmazlar. Zeki kişiler konuşmak yerine daha çok etraflarında dönen konuşmalardan alabildikleri kadar bilgi almaya bakarlar. Sonra bu bilgileri harmanlayarak kişisel notlar çıkarır

Buy Cialis Professional UK

, ders alır ve herşeyi dinlerler. Ortamda herkesten fazla konuşmaya çalışan, diğer muhabbetleri öldüren ve kimseyi dinlemeyenler genellikle aptal insanlardır.

2- Zeki İnsanlar Her Konu Hakkında Az Da Olsa Bilgi Sahibidirler !

Etraflarında dönen olaylara karşı daima ilgili olmalarından dolayı, daha önce hiç duymadığınız konular hakkında bile bilgi sahibi olurlar. Her zaman bilgiye aç tiplerdir. Eğer bir konu hakkında yeterli bilgi sahibi değillerse o konu hakkında yeterli düzeyde bilgiye ulaşana kadar araştırma yapmaktan çekinmezler. Bu yüzden boş zamanlarını bilgilendirici programlar, kurslar ve kitaplarla geçirmeyi tercih ederler.

3- Zeki İnsanlar Asla İnsanları Küçümsemezler !

Zeki kişilerin özelliklerinden biri de asla karşısındaki insanları küçük düşürmemeleri, aşağılamamalarıdır. Çünkü ne kadar zeki olurlarsa olsunlar, her zaman daha zeki birisi vardır. İnsanlar başkalarını küçük düşürdüğünde, tek yaptıkları kendilerini kötü bir insan olarak göstermektir. Her zeki insan hayatında bir kere de olsa aptal durumuna düşmüştür ve bunu başkalarına yapmayı sevmezler. Bunun yerine insanlara yardım ederek onları bu durumdan kurtarırlar.

4- Zeki İnsanların Bakış Açıları Geniştir !

Zeki insanlar katı görüşlü olmaktan her zaman kaçınırlar. Onlar yeniliklere açık olmanın ve farklı düşünebilmenin ne kadar önemli olduğunu bilirler. Düşünce veya inanışları yanlış diye kendilerini yenilgiye uğramış gibi hissetmezler. Bunun yerine doğrusunu öğrenmeye çalışır ve kendilerine kattıkları değer için mutlu olmayı tercih ederler.

5- Zeki İnsanlar Şansa İnanmazlar !

Evet, akıllı insanlar diğerlerinin aksine şansa inanmayanlar arasındadır. Yani ortada bir sorun varsa, onun iyi şans sayesinde ortadan kalkacağına ihtimal vermezler. Bunun için ellerinden ne geliyorsa yaparlar ve karşılaşabilecekleri neticeye hazırlanırlar. Hayatlarındaki hiçbir şeyin şans eseri ya da tesadüfi olduğunu savunmazlar. Sonuçta herkesin hayatında bir takım olasılıklar var ve bu olasılıkları şekillendirmek tamamen kişinin kendi elinde.

 

Aşağıdaki başlıkları senin için buldum belki ilgini çeker !

Yorum yaparak düşüncelerini bildirmek ister misin ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Tespit Edildi!!!

Reklamları engellemek için eklenti kullandığınızı belirledik. Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bize destek olun.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop